Przed barem w Złocieńcu polski żołnierz pobił się z Amerykanami. Jeden jest w ciężkim stanie

Żandarmeria Wojskowa wyjaśnia okoliczności bójki żołnierzy po służbie w Złocieńcu w województwie zachodniopomorskim. Podejrzany o pobicie polski żołnierz jest w tymczasowym areszcie, poszkodowany Amerykanin w niemieckim szpitalu.

Żandarmeria nie udziela informacji w sprawie. Rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej pułkownik Artur Karpienko potwierdził Polskiemu Radiu Koszalin, że ŻW prowadzi czynności wyjaśniające. Postępowanie nadzoruje dział do spraw wojskowych szczecińskiej prokuratury.

Do bójki żołnierzy po służbie doszło 22 lipca w Złocieńcu. Przed barem Polak Krystian B. z miejscowej jednostki wojskowej miał pobić dwóch Amerykanów, którzy stacjonują na poligonie drawskim. Motywy na razie nie są znane.

Areszt dla żołnierza

Kilka dni temu sąd w Szczecinie podjął decyzję o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie dla Polaka Jak mówiła rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz, podejrzany spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu u jednego z pokrzywdzonych i lekki u drugiego. Ciężko ranny w głowę Amerykanin jest w szpitalu w Niemczech, gdzie stacjonuje jego macierzysta jednostka.
Polakowi grozi do 8 lat więzienia. Krystian B. jest szefem lokalnego WOPR-u. Sytuacja nie ma wpływu na pracę oddziału i ratowników - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Patryk Wiklak z Zachodniopomorskiego WOPR.

Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Więcej o:
Komentarze (554)
Złocieniec. Polski żołnierz pobił się z Amerykanami
Zaloguj się
 • heliheli

  Oceniono 82 razy 24

  krystian syn seby wnuk janusza i grazyny ... brat andzeliki i dzesiki .... z wyksztalcenia burak

 • quamtsa

  Oceniono 46 razy 10

  Jeden polski żołnierz jest wart więcej niż dwóch amerykańskich. :-)
  Jeśli bronił honoru kraju albo czci jakiejś niewiasty, powinien otrzymać pochwałę, albo nawet odznaczenie.

 • Darek Wojcik

  Oceniono 18 razy 8

  Polacy ... to do was; Dziekujemy Panie Krystianie B. Nie wszyscy mamy odwage i odpowiednie atrybuty aby zrobic to co Pan zrobil.
  Prosze publike o kontakt. Potrzeba zebrac odpowiednie fundusze na obrone naszego Zolnierza.
  Jak mozemy sobie pozwolic aby obce jednostki wojskowe robily co chca w naszym kraju? Jak mozemy pozwolic aby nasz Zolnierz siedzial za obrone swojej Ojczyzny?!

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 32 razy 8

  Dlaczego areszt od razu na 3 miesiące? nie stwierdzono kto winny a już siedzi? to chyba nie jest uczciwe podejście do sytuacji.

 • byann

  Oceniono 24 razy 8

  Jak nic będzie ekstradycja z wasalnej republiki bananowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX