74. rocznica Powstania Warszawskiego. Trwają obchody. Jan Kasprzyk z PiS dziękuje Patrykowi Jakiemu

Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, przemawiał na dzisiejszych obchodach 74. rocznicy. Po słowach podzięki kierowanych do powstańców, podziękował Patrykowi Jakiemu za złożoną przez niego obietnicę.

Dzisiaj o godz. 9 rozpoczęły się oficjalne obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przy tablicy upamiętniającej podpisanie przez płk. Antoniego Chruściela „Montera”, dowódcę Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej, rozkazu rozpoczęcia powstania warszawskiego.

74. rocznica Powstania Warszawskiego. Kasprzyk podziękował Jakiemu

Swoje przemówienie podczas uroczystości miał szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk. Najpierw w podniosłym tonie dziękował i wychwalał powstańców. - Wy, powstańcy warszawscy, stanęliście po stronie dobra, po stronie wartości, które budowały Europę i naszą cywilizację przez stulecia - mówił. I dodawał:

Stanęliście do walki dobra ze złem i w tych kategoriach należy powstanie Warszawskie oceniać, i w tych kategoriach należy oceniać decyzję, którą podpisał tutaj generał Antoni Chruściel, ps. Monter

W pewnym momencie odniósł się do czasów jak najbardziej współczesnych, a konkretnie do obietnicy zbudowania Domu Weterana Powstania Warszawskiego, którą złożył Patryk Jaki. Kasprzyk mówił o różnych "wyrazach wdzięczności". W końcu stwierdził:

Wpisuje się w to też deklaracja złożona przez pana ministra Patryka Jakiego, iż powinien powstać w Warszawie Dom Weterana Powstania Warszawskiego. Za to bardzo serdecznie, panie ministrze, dziękujemy

Komentarze po słowach Jana Józefa Kasprzyka. "Żenada"

Słowa szybko wywołały falę krytycznych komentarzy. "Trwają przemówienia pod kwaterą główną dowódców PW1944. Przemawiają kolejne osoby, zwracając się do obecnych weteranów. Wychodzi Pan minister Kasprzyk i mówi o programie wyborczym Jakiego. Można? Można" - napisał na Twitterze bloger Filip Lachert.

"ŻenadaPlus" - napisał z kolei Bartosz Wieliński, dziennikarz "Gazety Wyborczej".

"Czy Patryk jaki i TVP już przeprosili za wykorzystywanie Powstania Warszawskiego w kampanii wyborczej?" - zapytał retorycznie Adam Ozga z TOK FM.

63 dni w 3 minuty. Tak wybuchało i padało Powstanie Warszawskie [ANIMACJA]

Więcej o:
Komentarze (242)
74. rocznica Powstania Warszawskiego. Jan Kasprzyk z PiS dziękuje Patrykowi Jakiemu
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 102 razy 36

  Panie Kasprzyk trzeba było wspomnieć, że gdyby Jaki z prezesem byliby wtedy w Warszawie, to Powstanie byłoby zwycięskie, taki żal.

 • 31.februarius

  Oceniono 55 razy 31

  No dobra, powtarzam pytanie spod poprzedniego wątku;
  "Kto się jeszcze nie polansował na "samobójstwie stolicy Polski"?!

 • miszka_szyfman

  Oceniono 35 razy 23

  Dla PiSowskich neobolszewików nie ma żadnych świętości , obesrają wszystko.

 • jackie53

  Oceniono 32 razy 20

  I to jest właśnie to, co "odpycha" mnie od obchodów rocznic Powstania Warszawskiego, powstania w którym walczyła moja mama. Szefie Kasprzyk, Jaki i inni członkowie PiS: Panią Wandę Traczyk-Stawską – uczestniczkę Powstania Warszawskiego na rozkaz Brudzińskiego, albo Kuchcińskiego nie wpuszczono do Sejmu. To jest właśnie wasza prawdziwa twarz, jak traktujecie na co dzień bohaterów Powstania - WSTYD!!!

 • robas197

  Oceniono 28 razy 20

  obejrzałem wczoraj po wiadomościach kawałek programu z nijakim... - no nie da się tych bredni słuchać...

 • wp1939

  Oceniono 26 razy 18

  Gorszą zarazą od PiSiorów byli tylko ci, którzy doprowadzili do rozbiorów Polski w XVIII wieku.
  Janusz Matusiak

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX