74. rocznica Powstania Warszawskiego. Trwają obchody. Jan Kasprzyk z PiS dziękuje Patrykowi Jakiemu

Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, przemawiał na dzisiejszych obchodach 74. rocznicy. Po słowach podzięki kierowanych do powstańców, podziękował Patrykowi Jakiemu za złożoną przez niego obietnicę.

Dzisiaj o godz. 9 rozpoczęły się oficjalne obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przy tablicy upamiętniającej podpisanie przez płk. Antoniego Chruściela „Montera”, dowódcę Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej, rozkazu rozpoczęcia powstania warszawskiego.

74. rocznica Powstania Warszawskiego. Kasprzyk podziękował Jakiemu

Swoje przemówienie podczas uroczystości miał szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk. Najpierw w podniosłym tonie dziękował i wychwalał powstańców. - Wy, powstańcy warszawscy, stanęliście po stronie dobra, po stronie wartości, które budowały Europę i naszą cywilizację przez stulecia - mówił. I dodawał:

Stanęliście do walki dobra ze złem i w tych kategoriach należy powstanie Warszawskie oceniać, i w tych kategoriach należy oceniać decyzję, którą podpisał tutaj generał Antoni Chruściel, ps. Monter

W pewnym momencie odniósł się do czasów jak najbardziej współczesnych, a konkretnie do obietnicy zbudowania Domu Weterana Powstania Warszawskiego, którą złożył Patryk Jaki. Kasprzyk mówił o różnych "wyrazach wdzięczności". W końcu stwierdził:

Wpisuje się w to też deklaracja złożona przez pana ministra Patryka Jakiego, iż powinien powstać w Warszawie Dom Weterana Powstania Warszawskiego. Za to bardzo serdecznie, panie ministrze, dziękujemy

Komentarze po słowach Jana Józefa Kasprzyka. "Żenada"

Słowa szybko wywołały falę krytycznych komentarzy. "Trwają przemówienia pod kwaterą główną dowódców PW1944. Przemawiają kolejne osoby, zwracając się do obecnych weteranów. Wychodzi Pan minister Kasprzyk i mówi o programie wyborczym Jakiego. Można? Można" - napisał na Twitterze bloger Filip Lachert.

"ŻenadaPlus" - napisał z kolei Bartosz Wieliński, dziennikarz "Gazety Wyborczej".

"Czy Patryk jaki i TVP już przeprosili za wykorzystywanie Powstania Warszawskiego w kampanii wyborczej?" - zapytał retorycznie Adam Ozga z TOK FM.

63 dni w 3 minuty. Tak wybuchało i padało Powstanie Warszawskie [ANIMACJA]