Duda pod pomnikiem Powstania Warszawskiego: To dzięki wam jesteśmy tacy, jacy jesteśmy

- Dziś mamy państwo, które nie zależy i nie chce zależeć od nikogo. Państwo, które nie przyjmie od nikogo żadnego dyktatu - mówił Andrzej Duda podczas uroczystości w przeddzień 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 - Poza wszystkimi nieszczęściami, które się zdarzyły, Warszawa i Polacy pokazali, że trwają i że państwo podziemne organizowane od 1939 roku jest skuteczne. Polacy byli gotowi, by znowu mieć własne państwo. To może tego bali się Sowieci i towarzyszący im komunistyczni zdrajcy, którzy organizowali wtedy zręby Polski Ludowej - Polski innej, niż ta, o której marzyli powstańcy - mówił Duda do zgromadzonych pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. 

Podkreślał, że istnienie dzisiejszej Polski jest zasługą powstańców. - To dzięki waszemu bohaterskiemu zrywowi, dzięki tym, którzy przeżyli i wychowywali młode pokolenia, jesteśmy tacy, jacy jesteśmy i jesteśmy tu, gdzie jesteśmy - dodał.

W uroczystościach przy pomniku Powstania Warszawskiego brali udział między innymi: weterani walk o Warszawę, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, szefowa stołecznej rady miasta Ewa Malinowska-Grupińska oraz duchowieństwo.

63 dni w 3 minuty. Tak wybuchało i padało Powstanie Warszawskie [ANIMACJA]

Więcej o:
Komentarze (292)
74 rocznica Powstania Warszawskiego. Przemawiał Andrzej Duda
Zaloguj się
 • xsawer

  Oceniono 80 razy 62

  " To dzięki wam jesteśmy tacy, jacy jesteśmy "
  Ty [...] w przyciasnym garniturku jesteś zaprzeczeniem wszystkich idei za które ginęli Ci Młodzi rzuceni na rzeź przez cyników twojego pokroju.

 • Tadeus Ko

  Oceniono 42 razy 42

  duda chcesz powiedzieć, że dzięki powstańcom jesteś miernotą intelektualną i moralną, popychadłem żoliborskiego kurdupla ????

 • Oceniono 53 razy 37

  To znów Powstańcy są cacy? Nasz niezłomny zapomniał jak jego środowisko na nich pluło? Teraz dudusiu będziesz się im kłaniał??? WSTYD, bo niezłomny, jak zawsze.... Wrrrrrr

 • dj.80

  Oceniono 60 razy 26

  Nie wiem, czy Powstańcy się cieszą z tego, że dzięki nim jesteś jaki jesteś, Adrianie.
  O Powstańcach piszą w książkach jak o bohaterach, mimo wielu kontrowersji związanych z zasadnością tego zrywu. O Tobie będą pisać jako o zdrajcy i niszczycielu Państwa.

 • Bartosz Szymanski

  Oceniono 26 razy 24

  Ale 95 letniemu powstańcowi to Budyń chamsko, prostacko, wraz dyr. muzeum przerwaliście. Jak zaczął mówić o losie Powstańców w Polsce obecnej, o braku wsparcia ze strony państwa. Szmaciarze.

 • jonia2012

  Oceniono 40 razy 24

  no biorac pod uwage sama Warszawe to tak, dzieki nim jest jaka jest bo skutkiem tego durnego zrywu bylo jej totalne zniszczenie...kto na tym skorzystal? na pewno nie Polacy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX