"Wiadomości" TVP o Rafale Trzaskowskim. "Czy dotrwa do wyborów?"

"Zła passa Rafała Trzaskowskiego" - to tytuł materiału poniedziałkowych "Wiadomości" TVP. Kandydatowi PO poświecono ponad 3 minuty w głównym wydaniu. Materiał był zbiorem krytycznych komentarzy. Padło też pytanie o przyszłość polityka.

"Wiadomości" TVP śledzą prekampanię przed wyborami samorządowymi. Informując o rzekomych problemach Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na prezydenta Warszawy, przywołują pytanie: "czy kierownictwo Platformy nie powtórzy wariantu wrocławskiego i nie zmieni kandydata również w Warszawie?".

Rafał Trzaskowski - "czy dotrwa do wyborów?"

W materiale Marcina Tulickiego Rafał Trzaskowski został porównany do Bronisława Komorowskiego. - Popełnia te same błędy. Ma problem z bliskością wyborców, z elitarnością. Stara się temu zaprzeczyć. Efekt jest taki, że tym bardziej widzimy ten problem - ocenił politolog z UKSW Norbert Maliszewski. A reporter przypomniał krytyczne fragmenty tekstu "Gazety Wyborczej" (dotyczył objazdu Trzaskowskiego po Warszawie). W Telewizji Polskiej wyemitowano m.in. ten:

Wysiadamy na stacji Ursynów. Przy wyjściu czekają działacze PO i Nowoczesnej. Rozstawili stół, kawę w termosach. Miała być dla mieszkańców, ale piją działacze i dziennikarze. (...) Dochodzą posiłki – posłowie PO, kolejni działacze.

Tulicki: "Trzaskowski próbuje uwiarygadniać się jako Warszawiak. Wcześniej to samo robił w Krakowie."

- Coraz częściej pojawia się pytanie, czy Rafał Trzaskowski jako kandydat dotrwa do wyborów - stwierdził reporter "Wiadomości" TVP. Kto zadaje takie pytanie? "Wiadomości" nie odpowiedziały wprost.

- Z moich informacji wynika, że w sztabie PO może być rozważany taki fakt, taka zmiana - wypowiedział się Maciej Chudkiewicz z "Tygodnika Solidarność". Po czym reporter przypomniał, że Platforma cofnęła poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego we Wrocławiu.

Sam Rafał Trzaskowski ani nikt z PO nie odniósł się do kluczowego w materiale "Wiadomości" pytania. Kandydat parlamentarnej opozycji na razie nie skomentował też sprawy na swoim Twitterze.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (229)
"Wiadomości" TVP: Rafał Trzaskowski nowym Komorowskim. Czy PO zmieni kandydata?
Zaloguj się
 • pankrzysiek

  Oceniono 34 razy 26

  A gdzie są Kukizowcy , którzy piep..li o reżimowej telewizji parę lat temu, mając na myśli TVN?? gdzie jesteście .ujki?

 • dyskootantka

  Oceniono 39 razy 25

  Pisowcy martwią się o Trzaskowskiego😀 - upał im zaszkodził? Kościelni może niech się zajmą Jakim, bo w Warszawie to on ma problem większy.

 • ml2403

  Oceniono 45 razy 21

  Tak dla przypomnienia, Formalnie kampania wyborcza się jeszcze nie zaczęła. Nie wiem co robi Trzaskowski ale rozsądnym byłoby zebrać wszystkie "pomysły" Jakiego, a potem zrobić z nich marmoladę, bo np obiecywanie dwóch dodatkowych linii metra to śmiech na sali. Wystarczy przypomnieć jakie były kłopoty z II linią, by dobrze przemyśleć budowę nowej. Oczywiście Jaki idzie linią PiS czyli obiecajmy wszystko, ciemny lud to kupi, a potem będzie się tłumaczyć , ze co prawda tego nie realizujemy ale to wina poprzedników. Zakładnie jednak, że w Warszawie większość to idioci to słaby pomysł.

 • johang28

  Oceniono 36 razy 20

  Żenujące są programy informacyjne w tv rządowej.Typowa tv dla ciemnego ludu,a taki jest niestety elektorat pisuarów na czele z całą partią,tępy ,nie potrafiący samodzielnie myśleć,kupiony za 500 złotych.Prowadzący programy publicystyczne w tv rządowej,ci niby "dziennikarze" powinni uczyć się od TVN-u i Polsatu jak robi się to profesjonalnie.

 • bravissimo2000

  Oceniono 31 razy 19

  Takie byle Jakie trole z pisowskim zabarwieniem opanowały teraz to forum. Ale dzięki temu stały się przynajmniej abonentami GW - może jak doczytają tresci to zmądrzeją .

 • bronek176

  Oceniono 24 razy 18

  Warszawiacy nie dadzą się nabrać na bułkę posmarowaną zakłamanym i obłudnym masłem PiSowskim!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX