"Wiadomości" TVP o Rafale Trzaskowskim. "Czy dotrwa do wyborów?"

"Zła passa Rafała Trzaskowskiego" - to tytuł materiału poniedziałkowych "Wiadomości" TVP. Kandydatowi PO poświecono ponad 3 minuty w głównym wydaniu. Materiał był zbiorem krytycznych komentarzy. Padło też pytanie o przyszłość polityka.

"Wiadomości" TVP śledzą prekampanię przed wyborami samorządowymi. Informując o rzekomych problemach Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na prezydenta Warszawy, przywołują pytanie: "czy kierownictwo Platformy nie powtórzy wariantu wrocławskiego i nie zmieni kandydata również w Warszawie?".

Rafał Trzaskowski - "czy dotrwa do wyborów?"

W materiale Marcina Tulickiego Rafał Trzaskowski został porównany do Bronisława Komorowskiego. - Popełnia te same błędy. Ma problem z bliskością wyborców, z elitarnością. Stara się temu zaprzeczyć. Efekt jest taki, że tym bardziej widzimy ten problem - ocenił politolog z UKSW Norbert Maliszewski. A reporter przypomniał krytyczne fragmenty tekstu "Gazety Wyborczej" (dotyczył objazdu Trzaskowskiego po Warszawie). W Telewizji Polskiej wyemitowano m.in. ten:

Wysiadamy na stacji Ursynów. Przy wyjściu czekają działacze PO i Nowoczesnej. Rozstawili stół, kawę w termosach. Miała być dla mieszkańców, ale piją działacze i dziennikarze. (...) Dochodzą posiłki – posłowie PO, kolejni działacze.

Tulicki: "Trzaskowski próbuje uwiarygadniać się jako Warszawiak. Wcześniej to samo robił w Krakowie."

- Coraz częściej pojawia się pytanie, czy Rafał Trzaskowski jako kandydat dotrwa do wyborów - stwierdził reporter "Wiadomości" TVP. Kto zadaje takie pytanie? "Wiadomości" nie odpowiedziały wprost.

- Z moich informacji wynika, że w sztabie PO może być rozważany taki fakt, taka zmiana - wypowiedział się Maciej Chudkiewicz z "Tygodnika Solidarność". Po czym reporter przypomniał, że Platforma cofnęła poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego we Wrocławiu.

Sam Rafał Trzaskowski ani nikt z PO nie odniósł się do kluczowego w materiale "Wiadomości" pytania. Kandydat parlamentarnej opozycji na razie nie skomentował też sprawy na swoim Twitterze.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o: