Beata Szydło "zawiozła mamę na badania rządową kolumną". "Fakt" pokazuje zdjęcia

"Szydło wozi matkę za nasze!" - grzmi "Fakt". Tabloid opisuje, że była premier w ostatni wtorek w asyście SOP zawiozła mamę do położonej kilkaset kilometrów od domu wojskowej kliniki.

Wicepremier ds. społecznych Beata Szydło nie ma ostatnio dobrej prasy: spływała Dunajcem, gdy w Sejmie trwał protest niepełnosprawnych, grzmiała z mównicy, że nagrody (później odebrane) ministrom w jej rządzie "się należały", a powróciła też sprawa wypadku w Oświęcimiu.

Beata Szydło "rządową kolumną na badania"

Na tym jednak nie koniec. Jak podaje "Fakt", w ostatni wtorek bus z obstawą SOP (jednym autem) przywiózł Beatę Szydło i jej matkę na badania do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Na miejscu był jeden ochroniarz SOP, a obydwie panie zostały nie tylko przywiezione, ale też odwiezione z ul. Szaserów.

"Fakt" zwrócił się z pytaniami do Służby Ochrony Państwa i KPRM o to, na podstawie jakich przepisów można rządową kolumną przewozić bliskich polityka. Żadna z instytucji jednak nie odpowiedziała. Gazeta.pl też zwróciła się do KPRM z prośbą o komentarz. Czekamy na odpowiedź.

Na razie ani główna zainteresowana, ani jej polityczne nie skomentowali publicznie sprawy. 

W art. 3. ustawy o SOP jest wyraźnie napisane, że jednym z zadań służby jest ochrona m.in. prezydenta i byłych prezydentów RP, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, ale też "innych osób ze względu na dobro państwa".

Czym właściwie zajmuje się Beata Szydło?

Więcej o:
Komentarze (710)
Beata Szydło "zawiozła mamę na badania rządową kolumną". "Fakt" pokazuje zdjęcia
Zaloguj się
 • marcin44

  Oceniono 211 razy 199

  A prezydent Chorwacji kupuje bilet na klasę ekonomiczną samolotem i bierze urlop na mistrzostwa świata. A u nas jak w Arabii szejklandia pisuar:/

 • ar.co

  Oceniono 177 razy 115

  Becia, nie daj się! Wrzaśnij sobie: "Mnie się ta wycieczka po prostu należała!" Co to, ze swoich za mamusię masz płacić?!

 • krynolinka

  Oceniono 159 razy 93

  Troskliwa córka. Widocznie za mało pani Szydło suweren płaci, skoro jeszcze brakuje na prywatne podróże.

 • wawiak57

  Oceniono 142 razy 84

  Takie skutki ciągnie za sobą wybieranie prostaków w wyborach. Szybciutko szajba odbija.

 • huuump

  Oceniono 107 razy 77

  Szkoda, że Berczyński uwalił Caracale, bo mogłaby helikopterem się machnąć.

 • antykancelista73

  Oceniono 95 razy 73

  no świnie kacze.......wystarczy nie kraść......

 • nie_lubie_kaczora

  Oceniono 130 razy 72

  Wydawać cudze czyli podatników $$$ to potrafią, taka biedna. Ciekawe, czy syn księżulek wyspowiada ją z tego grzechu pychy i pazerności???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX