Prokuratura zainteresowała się posłem Szczerbą. Zawiadomienie złożył resort Brudzińskiego

Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba upublicznił imię oraz nazwisko policjanta, który poturbował jednego z protestujących w manifestacji pod Sejmem. Na wniosek MSWiA posłem Szczerbą zainteresowała się prokuratura.

Poseł PO będzie mieć kłopoty? MSWiA składa zawiadomienie do prokuratury

Po tym, jak Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej, upublicznił dane policjanta, który użył siły wobec jednego z demonstrantów manifestacji 21 lipca, sprawą zainteresowało się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak czytamy na stronie MSWiA: "Po zakończonej analizie prawnej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o złożeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zawiadomienie dotyczy rozpowszechniania w serwisie Twitter danych osobowych oraz wizerunku funkcjonariusza Policji przez Posła na Sejm RP, pana Michała Szczerbę. Jest to czyn mogący naruszyć przepisy ustawy z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych".

Poseł Szczerba oskarżony o naruszenie prawa o ochronie danych osobowych. "Policjanci muszą mieć świadomość, że nie są anonimowi”

Sprawę dotyczącą publikacji imienia i nazwiska policjanta przez Michała Szczerbę departament prawny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zaczął rozpatrywać na wniosek Joachima Brudzińskiego. Według jego opinii czyn posła Szczerby jest "bulwersujący i skrajnie nieodpowiedzialny". Zawiadomienie w tej sprawie złożył także sam policjant, którego dane zostały upublicznione. Poseł Szczerba na swoim Facebooku wchodzi w polemikę z oskarżycielami, twierdząc, że policjanci na służbie nie mogą czuć się bezkarnie i liczyć na anonimowość, ponieważ każdy z protestujących ma komórkę, którą może nagrać film.

Protesty pod Senatem. Ludzie zbierają się od południa

Więcej o:
Komentarze (219)
Poseł Szczerba ma kłopoty. MSWiA zawiadomiło prokuraturę
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 88 razy 36

  Suweren niech już się przyzwyczaja, że jak wykręcają kulsony ręce to lepiej się nie wyrywać i broń boże nie pytać, a za co i jak się pan nazywasz. Trzeba się zachowywać jak przy zwykłym napadzie na ulicy..Opróżnić kieszenie i się modlić, żeby cegłówką nie dobili.

 • czechy11

  Oceniono 76 razy 24

  Brawo poseł Szczrba. PiS prokuratura chroni przestępców co widać po sprawie zamordowanego na komisariacie Stachowiaka. Teraz zajęła się ochrona przestępców bijących pokojowo demonstrujacych manifestantów. Chcieliby trzymać reżimowe przestępstwa w ukryciu ale to się nie uda!!!

 • antonikarcz

  Oceniono 56 razy 22

  PiS to zbieranina wszelkiej maści Tajnych Współpracowników i donosicieli.
  A policjant który nie nosi w czasie służby identyfikatora zwyczajnie staję się przestępcą, podobnie ten kto mu ten identyfikator kazał ukryć, a podobno takie polecenie otrzymali policjanci prowokatorzy "zabezpieczający" protesty.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 56 razy 22

  Czy IPN który publikuje zdjęcia i nazwiska takich samych bandyckich funkcjonariuszy resortu też złodziej Brudziński poda do sądu :-)

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 38 razy 16

  Ujawnił przestępstwo i przestępcę.
  Wystąpił w obronie prawa.
  Ale bezprawie go ściga, legalnie. I to nie tylko dlatego, że może się oprzeć na przepisach, ale dlatego, że to jest zwykły rewanż.
  Totalitaryzm znad Wisły, kurła ich mać!

 • Jagoda Czarna

  Oceniono 21 razy 15

  Acha, czyli gdy policjant uratuje dziecko to można pisać jego imię i nazwisko. Gdy bije i wykręca ręce to już nie. Skoro kulsony wykonują rozkazy to to jest powód do dumy czy do wstydu? Czego się boicie kulsonowaci z jojem na czele?

 • kat-kk

  Oceniono 26 razy 14

  Pan duda nie reprezentuje Poski,śmieć będzie siedział za prawa.

 • freud1

  Oceniono 46 razy 14

  Sanacja 2.0
  Kiedy proces brzeski i Bereza? Cieply Czlowiek na pewno pojdzie wam na reke.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX