Żona Mularczyka kandydatką PiS na prezydenta Nowego Sącza. Prezydent miasta wystąpił z partii

W weekend PiS ogłosił, że do walki o fotel prezydenta Nowe Sącza wystawi Iwonę Mularczyk, nieznaną dotąd żonę posła Arkadiusza Mularczyka. Dzień później partyjną legitymację rzucił obecny prezydent miasta Ryszard Nowak.

Kim jest Iwona Mularczyk? Internet wrze od oskarżeń o nepotyzm

O tym, że Iwona Mularczyk pokonała konkurentów, którzy również chcieli ubiegać się o stanowisko prezydenta Nowego Sącza z ramienia PiS, Prawo i Sprawiedliwość poinformowało na swojej stronie internetowej. W środowisku politycznym Małopolski zawrzało – nieznana wcześniej Iwona Mularczyk, osoba bez doświadczenia w polityce, pokonała takich ludzi jak Krzysztof Głuca, Andrzej Bulzak, Małgorzata Belska czy wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż. W Internecie nie brakuje komentarzy o tym, że jest to nepotyzm i próba zbicia politycznego kapitału na rozpoznawalnym nazwisku.

Iwona Mularczyk, kandydatka PiS na stanowisko prezydenta Nowego Sącza jest żoną posła Arkadiusza MularczykaIwona Mularczyk, kandydatka PiS na stanowisko prezydenta Nowego Sącza jest żoną posła Arkadiusza Mularczyka Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Ryszard Nowak rezygnuje z członkostwa w PiS. „Złożyłem rezygnację na ręce Jarosława Kaczyńskiego”

To nie jedyna rewelacja z Nowego Sącza. Aktualny prezydent miasta, Ryszard Nowak, poinformował na swoim Facebooku o tym, że na ręce Jarosława Kaczyńskiego złożył rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. Ryszard Nowak był związany z tą partią od wielu lat. W latach 2001-2005 był posłem PiS, od 2006 roku pełnił funkcję prezydenta Nowego Sącza. Nieoficjalnie mówi się, że decyzja o rezygnacji z członkostwa w partii Jarosława Kaczyńskiego ma związek z wyborem Iwony Mularczyk na kandydatkę PiS w zbliżających się wyborach samorządowych.

„Czuję się zażenowany”. Zegzda ostro o kandydaturze Iwony Mularczyk

Iwona Mularczyk nie była do tej pory związana z polityką. Do tej pory wiadomo o niej niewiele. Jest nauczycielką historii i psychologiem oraz pedagogiem szkolnym w Zespole Szkół nr 4 w Nowym Sączu, jest żoną posła PiS Arkadiusza Mularczyka i matką dwójki dzieci. Jej głównym kontrkandydatem będzie Leszek Zegzda – kandydat PO, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Oponent Iwony Mularczyk wypowiedział się krytycznie na temat kandydatury wystawionej przez PiS. „Czuję się zażenowany tą kandydaturą. To pokazuje, jak bardzo PiS jest środowiskiem podzielonym wewnętrznie. Uważam, że to gra polityczna i próba wykorzystania znanego nazwiska męża, żeby pomóc wygrać wybory żonie - komentuje, podkreślając, że Iwona Mularczyk nie ma żadnego doświadczenia politycznego. - Czy Mularczykowie nie obawiają się komentarzy społeczeństwa, które nie akceptuje przecież, że ważne stanowiska obsadzane są rodzinnie?” - cytuje słowa Zegzdy Gazeta Krakowska.

Parlament Europejski, Rada Europejska, Rada Unii Europejskiej. Czym zajmują się unijne instytucje?

Więcej o:
Komentarze (142)
Nowy Sącz: Iwona Mularczyk kandydatką PiS na prezydenta miasta
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 70 razy 44

  Zaczynają się ruchy tektoniczne. Szambo zaczyna przeciekać. Poseł Mularczyk i jego rodzina na Swoim.

 • kotecka1

  Oceniono 61 razy 35

  Ładne zdjęcie, ale gdyby był w czarnym skórzanym płaszczu i kapeluszu a w dodatku kulał lekko to kogoś by mi przypominał. Twarz jak z filmu.

 • biheppy

  Oceniono 36 razy 28

  To nie nepotyzm. To TKM. i wszystko w temacie. Są tacy sami. Pazerni na władzę. Nie mają hamulców. Nie mają przyzwoitości za grosz. Po prostu tacy sami jak ci ktorych codziennie w tvpis grilują. Obrzydliwe.

 • gosford

  Oceniono 37 razy 27

  Obleśna , faszystowska gęba.....oczywiście pisuar pełen g...na w głowiźnie!

 • cezaryk

  Oceniono 46 razy 26

  Mularczyk. Żałosna puta wsławiona jedną rzeczą.
  Czerwony jak burak kłamał przed Trybunałem Konstytucyjnym.

 • pysio62

  Oceniono 35 razy 23

  Zona Mularczykai kandydatka PIS-u. To samo przez sie oznacza calkowita dyskwalifikacje tej osobniczki.

 • darek655

  Oceniono 38 razy 22

  PZPR=Praca Znajomkom Praca Rodzinie.A wystarczy nie kraść.Wieruszka PIS górą ,,....im się należy"A szeregowym pisiorką parkingi za 9zł i podatki w górę .Brawo pisiorki ,a was tak bez wazeliny?

 • pe_ro

  Oceniono 24 razy 20

  Zaczyna się również wyścig do parlamentu UE aby uciec przed trybunałem stanu w Polsce. Klempa, Straszydło, Kucharek nibymarszałek i reszta PiSSdzielców już przygotowuje się do skoku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX