W Elblągu zniszczono biuro posła PiS Jerzego Wilka. "Czas na sąd ostateczny. Wypi***alać"

W Elbląsku zdewastowano biuro poselskie Jerzego Wilka z PiS. Nieznany sprawca napisał na elewacji: "Czas na sąd ostateczny. Wypi***alać".

Jerzy Wilk, poseł PiS, na swoim Facebooku poinformował, że zdewastowano wejście do jego biura w Elblągu.

Elbląg. Zdewastowano biuro posła PiS

"Tak wygląda demokracja w wydaniu elbląskim. Zdewastowano wejście do mojego biura poselskiego w Elblągu. Skandal" - stwierdził. Poniżej parlamentarzysta zamieścił zdjęcia budynku. Na elewacji ktoś napisał sprayem "Czas na sąd ostateczny. Wypi***alać".

Sprawa trafiła na policję. - Zawiadomienie o dewastacji mienia otrzymaliśmy dzisiaj ok. godz. 11 - mówi nam komisarz Krzysztof Nawrocki koordynator zespołu prasowego policji w Elblągu. 

Kom. Nawrocki dodaje, że szkody zostały wyceniony na 600 zł, czyn więc został zakwalifikowany jako przestępstwo, a nie wykroczenie. - Czynności w celu wykrycia sprawcy trwają - mówi.

"Czas na sąd ostateczny" na sejmowym budynku

Przypomnijmy, że podobne hasło pojawiło się w ubiegłym tygodniu na jednym z sejmowych budynków. Podczas manifestacji przeciwników zmianom w Sądzie Najwyższym w czwartek napis "Czas na sąd ostateczny" namalowała grupa aktywistów. Następnie ktoś dopisał "wypi***alaćl". W związku z tym wylegitymowano 18 osób, Komisarz Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji zapowiedział w rozmowie z Gazeta.pl, że do sądu trafi 17 wniosków o ukaranie.

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego nie rezygnuje z mandatu

Więcej o: