Wybory samorządowe we Wrocławiu. PO wycofała poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego

Kampania przed wyborami samorządowymi we Wrocławiu jeszcze się nie zaczęła, a już są wyborcze zawirowania. PO wycofała swe poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego. Kandydata opozycji ma wskazać Nowoczesna.

Platforma Obywatelska wycofała swoje poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego w wyborach samorządowych na prezydenta Wrocławia. Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował na porannej konferencji prasowej, że na Dolnym Śląsku jego partia wchodzi w koalicję z Nowoczesną. Kandydata we Wrocławiu ma wskazać partia Katarzyny Lubnauer.

Kazimierz Michał Ujazdowski zapowiedział, że decyzję w sprawie wyborów samorządowych podejmie niezależnie i ogłosi ją po 8 sierpnia. Ujazdowski na Twitterze napisał, że wrocławianie chcą uczciwej zmiany władzy, która "faktycznie zajmie się poprawą jakości życia w mieście, będzie przejrzysta i bezstronna". 

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (143)
Wybory samorządowe we Wrocławiu. PO wycofała poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 77 razy 29

  ZAGŁOSUJĘ NA KAŻDEGO, kto w tym kraju przegna od władzy i publicznej kasy sutannową czarną mafię i jej politycznych kundli.

 • wolverine_14

  Oceniono 52 razy 22

  PO się kompromituje ciągle zmieniając kandydatów na prezydenta Wrocławia.

 • morgenroth

  Oceniono 26 razy 12

  Mieli do wyboru wstyd i porażkę - wybrali wstyd, a porażkę i tak będą mieli

 • wielokropek12344

  Oceniono 22 razy 10

  Panie Schetyna, tyle lat praktyki polityczno-sejmowej, taki uśmiech.............i takie błędy?. Platformo, zmieńcie przywódcę !!!!!!

 • arrrgh

  Oceniono 15 razy 9

  To tylko pokazuje, że nasze "pierwszoligowe" partie nie kumają, a nawet zaryzykuję tezę, że zwyczajnie nie tolerują, idei samorządu. To dla nich tylko element jednej wielkiej gry na słupki i procenty, każdy stołek w co bardziej znaczącym ośrodku miejskim to trofeum, które jest do zgarnięcia, trzeba tylko lokalsom sprzedać gadkę, że jak nie poprzecie naszego człowieka z kapelusza, to całe zło świata rozleje się na wasze ulice.

  Różnica między PIS a PO jest taka, że ci pierwsi lepiej czują i/lub kontrolują emocje elektoratu. No bo jakim trzeba być geniuszem, żeby w kontrze do PIS, w obronie "bastionu" Platformy, wystawić pisowskiego aparatczyka? Próbowali zrzucić spadochroniarza bez rozpoznania terenu, trafili w bagno i tam ugrzęzną.

 • panbies

  Oceniono 24 razy 6

  Nie ma opozycji. Jest Schetyny co już dawno powinien odejść i Lubnauer co N na dno pociągnęła.
  Umiejętności przywódcze obu osobników poniżej krytyki.
  Nie ma pomysłu by PiS wysadzić z siodła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX