Jacek Kurski w obszernym wywiadzie. "TVP pokazuje prawdę". Mówi też o swoim ślubie

Prezes TVP Jacek Kurski w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" podkreślał, że Telewizja Polska jest pluralistyczna, choć powinna prezentować racje obozu władzy. Przekonywał jednocześnie, że TVP nie agituje za żadnym konkretnym ugrupowaniem.

Prezes TVP Jacek Kurski udzielił wywiadu Michałowi Karnowskiemu z tygodnika "Sieci". Kurski w obszernym wywiadzie przekonywał, że nieprawdziwe są oskarżenia dotyczące upolitycznienia i "podeptania misji publicznej" Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski: TVP powinna pokazywać racje władzy

- Słyszę te epitety, wyzwiska, kłamstwa i to oczywiście nie jest nic miłego. (...) Ale ziarno prawdy w tych zarzutach zdarza się niezwykle rzadko. Można tylko powtórzyć sformułowanie przypisane Napoleonowi: "Wielkość człowieka poznaje się po liczbie jego wrogów" - mówił Kurski.

Dodał, że "siła nienawistnej kampanii, z którą spotyka się odrodzona TVP, jest dowodem na to, że projekt budowy medium narodowej tożsamości się powiódł".

- Tworzymy pluralizm, dajemy ludziom realny wybór, pokazujemy prawdę. Nie prowadzimy agitacji za jakąkolwiek partią polityczną, choć uważam, że telewizja publiczna musi pokazywać racje władzy, obozu, który wygrał, z zapewnieniem oczywiście pakietu obecności opozycji

- podkreślił. Kurski zdradził również, że Ewa Bugała, była reporterka TVP znana z materiałów krytycznych wobec opozycji, w ciągu kilku tygodni zadebiutuje z programem lifestyle'owym.

Jacek Kurski: Pojadę osobiście z kamerą

Prezes TVP skrytykował także badania oglądalności Nielsena, które według niego zaniżają wyniki Telewizji Polskiej. - Ten panel udaje ogólnopolski, w rzeczywistości jest bardziej skoncentrowany na wielkich miastach i na ich obrzeżach - stwierdził Kurski.

- Wyślemy niezależnego polskiego audytora, by zbadał, jak to naprawdę wygląda. Zażądamy tego zdecydowanie, pojadę tam osobiście z kamerą. Sprawa jest poważna. Wedle szacunków TVP utracone korzyści z tytułu niewykazanej oglądalności mogą sięgać nawet 2 mld 400 mln zł w ciągu ponad sześciu lat obowiązywania umowy - mówi.

Kurski: Ślub będzie skromny i pokorny

Prezes TVP odniósł się także do kwestii prywatnych, skomentował doniesienia o zbliżającym się ślubie z Joanną Klimek. Stwierdził, że będzie on "skromny, pokorny".

- Rzadko się zdarza, by w wieku 50 lat znaleźć miłość swojego życia i pracę, która - choć niezwykle ciężka - daje poczucie satysfakcji i spełnienia ważnej misji. Mogę tylko Bogu za to wszystko dziękować - podsumował szef TVP.

Jacek Kurski: "Nie ma żadnej cenzury w telewizji publicznej. Mamy do czynienia jedynie z psychozą"

Więcej o:
Komentarze (233)
Jacek Kurski w obszernym wywiadzie: TVP pokazuje prawdę
Zaloguj się
 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 53 razy 37

  Hm.... a może on ma i rację... Nikt, lepiej niż TVPis nie pokazuje zakłamania, obłudy, fałszu i zwyczajnej głupoty obecnie rządzących. Po prostu w naturze, as it is. Co do ślubu natomiast... no cóż, wydawało mi się zawsze, że rzymski katolik powinien dziękować "Bogu" za wytrwałość u boku żony (tej pierwszej), a nie za kolejne kochanki.... Nie? Co to się porobiło :D

 • taunus68

  Oceniono 49 razy 29

  Chłopie miej litość i HONOR i Boga w to nie mieszaj,zdzierasz kolejną żonę o kochankach nie wspominając i pierniczysz,że wartości chrześcijańskie są ci bardzo bliskie,poprzednia żona to musiała zła kobieta być...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 43 razy 21

  Mogę tylko bogu za to dziękować... Akurat Kurski to jawny przykład na to że Boga nie ma, bo gdyby był to Jacuś Kłamczuch powinien zginąć rażony piorunem z jasnego nieba po mniej więcej 3 sekundach tych łgarstw które nam zaserwował :-)

 • internauta2013

  Oceniono 26 razy 16

  "że TVP nie agituje za żadnym konkretnym ugrupowaniem" tylko "TVP powinna pokazywać racje władzy", a jaki to jest "pokorny" ślub, za który dziękuje się Bogu, będąc rozwodnikiem z trójką dzieci?

 • johnparr1

  Oceniono 25 razy 15

  kurski super "katolik".
  Znalazł wreszcie prawdziwą miłość swojego życia. W 50 roku.
  I teraz musi Bogu za to podziękować.
  Oż ty łajzo obłudna.
  twoja była żona zapewne będzie świętą, że z taką wszą wytrzymała.
  I jeszcze trójka dzieci.
  Prawdziwie po "chrześcijańsku" żyjesz niemoto.
  Gęba pełna frazesów, wredny uśmiech i ten twój szyderczy ton.
  Jedyne co robisz umiejętnie, to lizanie dupska preziowi.
  Przy czym na pewno nie liżesz szczerze, tylko z wyrachowaniem.
  Na twojej facjacie wypisane to jak nic.

 • angelicus

  Oceniono 21 razy 13

  ten facet to wyjatkowy skur...syn, problem polega na tym. ze wiedzs o tym wszyscy oprocz niego samego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX