Ziemiec zapytał Ziobrę o posłów opozycji. "Metody ze świata mafii i gangsterów"

Zbigniew Ziobro skomentował w TVP Info ekspresowe tempo prac nad zmianami w ustawie o Sądzie Najwyższym. Minister wypowiedział się też na temat wwiezienia osób w bagażniku na teren Sejmu, które określił jako "metody znane ze świata mafii".

Zbigniew Ziobro w sobotę był gościem programu "Minęła Dwudziesta" w TVP Info. Minister Sprawiedliwości w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem powiedział nie tylko co myśli o prof. Małgorzacie Gersdorf, ale też o Rafale Trzaskowskim.

- Nie ma pan wrażenia, że Rafał Trzaskowski jest politykiem, któremu chyba nie do końca chce się zdobyć Warszawę? Robi chyba wszystko, żeby nie do końca wygrać - stwierdził na początku rozmowy Krzysztof Ziemiec.

To, co mnie uderza, to że widzę człowieka bardzo zadufanego w sobie, ta bufonada to coś, co uderza w jego zachowaniu. Ale też agresja, brak osobistej pokory

- powiedział  O Rafale Trzaskowskim Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro o "metodach znanych ze świata mafii"

Następnie rozmowa przeszła na temat piątkowych starć między policjantami a demonstrantami przed Sejmem. - Kto tu jest agresorem, każdy widzi. Być może ta agresja wynika z tego, że nie mają poparcia w społeczeństwie - powiedział o demonstrantach Zbigniew Ziobro.

- Osoby zupełnie już zdesperowane, które zostały wyrzucone z własnej partii, jak pan Petru i pani, nie opanowałem jeszcze nazwiska - kontynuował Ziobro. - Schmidt i Scheuring-Wielgus - pospieszył z pomocą Krzysztof Ziemiec.

W tej desperacji, by zaistnieć, stosują metody znane raczej ze świata mafii i gangsterów, przewożąc tych agresywnych protestujących w bagażniku samochodu

- powiedział Zbigniew Ziobro.

- Czy taki czyn powinien być ukarany? - dopytywał Ziemiec. - Myślę, że dla tych ludzi najsurowszą karą jest ośmieszenie, bo nawet PO odcinała się od tych zachowań, bo było im głupio. (…) To całkowicie urąga powadze parlamentaryzmu i parlamentarzysty. To jest śmieszne, a śmieszność najbardziej zabija w polityce - stwierdził Ziobro.

Zbigniewa Ziobro o "bitwie o sądy" i prof. Małgorzacie Gersdorf

Krzysztof Ziemiec odniósł się do piątkowego głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym, która ostatecznie została przegłosowana. Dziennikarz stwierdził, że być może opozycja jest bezradna. - Narzuciliście bardzo szybkie tempo prac, nie mieli szans na jakiekolwiek poprawki, dyskusję - powiedział dziennikarz

- Myślę że to raczej świadomość przegranej bitwy o sądy. Opozycja miała wcześniej 8 lat, by zmienić polskie sadownictwo. A ono działa jak działa i nie budzi większej sympatii wśród Polaków - odpowiedział Ziobro.

Musieliśmy zareagować szybką nowelizacją, bo nie możemy nie reagować na próbę storpedowania procesu zmian w sądownictwie, które przeprowadzamy, poprzez jawne oświadczenia środowisk takich jak Iustita, które zapowiadają blokowanie naboru do SN poprzez torpedowanie procedur, które zostały przygotowane w ramach cywilizowanych zasad

- tłumaczył Zbigniew Ziobro.

Na pytanie, czy nie można było zmiany w przepisach o SN przeprowadzić mniej błyskawicznie, Ziobro stwierdził, że PiS „chciałby funkcjonować normalnie”, ale „nie ma takiej woli po drugiej stronie”.

Szef resortu sprawiedliwości ocenił też zachowanie pierwszej prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzaty Gersdorf, którą nazwał „byłą pierwszą prezes”. - Stosuje obstrukcję i próbuje dezorganizować prace SN - powiedział.

Krzysztof Ziemiec przypomniał, że prof. Gersdorf była dzisiaj w Karlsruhe, gdzie nazywała siebie „pierwszą prezes Sądu Najwyższego”. - Pani Gersdorf jest w stanie spoczynku - powiedział Ziobro.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (397)
Zbiegniew Ziobro o prof. Gersdorf i wwziezieniu osób na teren Sejmu w bagażniku
Zaloguj się
 • anekelea

  Oceniono 96 razy 58

  Zero, staniesz kiedyś przed TS. Jeden z zarzutów z art. 103.2 Konstytucji:

  "Sędzia, prokurator, urzędnik służby cywilnej, żołnierz pozostający w czynnej służbie wojskowej, funkcjonariusz policji oraz funkcjonariusz służb ochrony państwa nie mogą sprawować mandatu poselskiego."

 • cameel.m

  Oceniono 70 razy 54

  Ziobro to socjopata. W czasach studenckich ktoś go rzekomo szantażował, w odpowiedzi na co zero prowadził własne, obsesyjne śledztwo, donosił na kolegów z akademika, nielegalnie ich podsłuchiwał i nagrywał. Nękał ich, wraz z mściwą rodzinką procesami przez kilkanaście lat. Sprawa opisywana wiele razy w gazetach, pomimo że zero utrudniał dostęp do akt sprawy.

 • pis-na-wode_fotomontaz

  Oceniono 74 razy 54

  Panie Mr Zerro, odpowiem tym samym bolszewikom z PiS-u:
  METODY HITLERA (rok 1935), Stalina, Bieruta, Putina, Erdogana, Kadafiego i prawie wszystkich afrykańskich dyktatorków !.
  Jesteście PRZESTĘPCZĄ BANDĄ ZDEMORALIZOWANYCH KARIEROWICZÓW, jak psy posłusznych psychopatycznemu frustratowi-mścicielowi z Żoliborza !

 • johny5678

  Oceniono 42 razy 42

  Ten człowiek będzie innych uczył pokory ... Mało jest ludzi tak zadufanych jak on sam. Myśli, że jest mądrzejszy od profesorów, w ogóle najmądrzejszy. Bardzo smutne, że nadal sisiory mają takie poparcie...

 • Artur Piotrkowski

  Oceniono 44 razy 40

  W rzeczy samej w TVP is pracują sami gangsterzy i gangsterów zapraszają

 • precz_z_komunia

  Oceniono 70 razy 38

  Panie Zbyszku jak tam zniszczony laptop :-)
  Złośliwi mówią że była tam dziecięca pornografia :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX