Piotr Gliński nie odpuszcza stacji TVN24. I wyjaśnia: To jest nawoływanie do anarchii

- To nawoływanie do anarchii - tak swoje oburzenie wypowiedziami prezenterów w "Szkle kontaktowym" TVN24 argumentuje Piotr Gliński. Minister kultury zwrócił się o opinię w tej sprawie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Minister kultury wyjaśnił, dlaczego w dzisiejszym wpisie na Twitterze zaapelował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o opinie ws. wczorajszego wydania "Szkła kontaktowego" na antenie TVN24. Piotr Gliński napisał, że "prowadzący program nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej".

Piotr Gliński: To nawoływanie do anarchii 

Skąd taki wniosek polityka Prawa i Sprawiedliwości? Minister wyjaśnił to w krótkiej rozmowie z TVP Info.

- To się nie mieści w porządku demokratycznym, bo to jest nawoływanie do anarchii. Na mój temat można opowiadać straszliwe rzeczy albo oczerniać, bo mamy wolność wypowiedzi. Ale namawianie policji - instytucji, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo obywateli - do tego, żeby wypowiedzieli posłuszeństwo swoim przełożonym i instytucji państwa, to jest nawoływanie do anarchii - ocenił Gliński. I dodał:

Jako obywatel i jako polityk jestem zbulwersowany, dlatego powstał ten wpis na Twitterze. On jest skierowany do instytucji, które są odpowiedzialne za funkcjonowanie mediów w Polsce.

Z taką recenzją wczorajszego programu nie zgadzają się władze stacji. - "Szkło kontaktowe" to program satyryczno-komentarzowy i wszelkie wypowiedzi w nim zawarte należy interpretować jako satyryczne komentarze, a nie stanowisko stacji w jakiejkolwiek sprawie - czytamy w odpowiedzi na wpis Piotra Glińskiego.

Pogoda na weekend. Niby środek lata, a słońca jak na lekarstwo. Przygotujcie się na ulewy

Więcej o:
Komentarze (228)
Piotr Gliński nie odpuszcza stacji TVN24. I wyjaśnia: To jest nawoływanie do anarchii
Zaloguj się
 • groob

  Oceniono 62 razy 52

  Gliński, bezkręgowcu z pisuaru, koniec rządów prawa to właśnie anarchia i to wy, śmiecie, ją wprowadziliście.

 • bob_59

  Oceniono 79 razy 39

  Nie pie... Gliński.
  Bez owijania w bawełnę - w Polsce doszło do zamachu stanu.
  Pod osłoną sił policyjnych wywracany jest konstytucyjny porządek prawny, a Gliński to jeden z bandy spiskowców...

 • endrju1521

  Oceniono 66 razy 30

  A łamanie konstytucji i krzywoprzysięstwo,

  to ZAMACH STANU ! ! ! ! ! ! !

 • gio0102

  Oceniono 56 razy 28

  Polsat już mają w garści, Wydarzenia Gawrylukowej to program dla głupków, kiedyś mój nr 1 teraz nawet nie przełączam na żaden z kanałów Polsatu. Przemilczanie tematów, relacje z mszy, transmisje-zapchajdziury z eventów pisuaru. I Gawryluk "gwiazda" z discopolowej epoki Polsatu, déjà vu lat 90, wbija gwóźdź do trumny polsatu.
  Trzymaj się TVN, nie daj się tej szczujni!

 • dmarch1

  Oceniono 36 razy 26

  Czy anarchia jest nieprzestrzeganie prawa ? To PiS ciagle anarchizuje Polske.

 • atr8

  Oceniono 54 razy 26

  Wszelka dyskusja z idiotą nie ma sensu. Ten buc nie odróżnia ironii od aronii, słysząc dowcipy myśli - cipy, kawały - wały, a gdy ktoś abstrahuje oburza się, że obrażają jego kolegów partyjnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX