PiS ma zastrzeżenia do daty referendum. Ale Andrzej Duda "ma prawo pytać"

PiS ma zastrzeżenia do daty referendum Andrzeja Dudy. Podpiera się stanowiskiem PKW.

Andrzej Duda chce, aby referendum w sprawie konstytucji odbyło się 10 i 11 listopada. Prezydent podał 10 pytań. Co na to PiS?

PiS o referendum konstytucyjnym

- Prezydent ma pełne prawo pytać o rzeczy ważne. Natomiast my uważamy, czy podzielamy stanowisko, na które nie tak dawno wskazała PKW, że zaproponowany termin referendum może być terminem, który uniemożliwiałby czy utrudni przeprowadzenie tego referendum, z uwagi i na wybory (samorządowe) i przede wszystkim na święto niepodległości, które mamy 11 listopada - skomentowała rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. 

Andrzej Duda chce referendum, zdecyduje Senat

Teraz o referendum zdecyduje Senat. Andrzej Duda skierował do parlamentarzystów odpowiedni wniosek. Reakcja była szybka. Głosowanie nad wnioskiem prezydenta w sprawie referendum konstytucyjnego odbędzie się we wtorek wieczorem lub w środę rano - poinformował na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Karczewski tłumaczy:

Szanujemy i doceniamy inicjatywę Andrzeja Dudy. Idea jest słuszna a debata ogólnospołeczna na temat zmian kierunkowych konstytucji potrzebna, wręcz konieczna. Decyzja będzie wynikiem analizy kierownictwa partii i senatorów. Weźmiemy pod uwagę wszystkie uwagi i opinie.
Więcej o: