Wwiozła do Sejmu działaczy w bagażniku. Jest zawiadomienie do prokuratury i pierwsza kara

Zakaz wjazdu na teren Sejmu samochodem - to pierwsza kara dla posłów opozycji, którzy wwieźli wczoraj na teren Sejmu dwie osoby w bagażniku jednego z aut.

Politycy opozycji, którzy zrealizowali wczoraj pomysł wwiezienia dwóch protestujących na teren Sejmu, zostali ukarani. Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus "do końca bieżącego posiedzenia nie mogą wjeżdżać samochodem do parlamentu". Poinformowała o tym na Twitterze rzeczniczka PiS, Beata Mazurek.

Zakaz wjazdu samochodem na teren Sejmu może nie być jedyną karą, jaka spotka posłów opozycji. O sprawie wwiezienia działaczy do Sejmu w bagażniku została już poinformowana prokuratura. 

Straż będzie sprawdzać samochody

"Wszystkie samochody, chcące wjechać na teren parlamentu, będą sprawdzane i przeszukiwane" - do takiej informacji dotarli wczoraj wieczorem reporterzy serwisu 300polityka.pl. To efekt informacji, którą również wczoraj przekazało TVP Info - o tym, że posłanka Joanna Schmidt z koła Liberalno-Społeczni wwiozła na teren Sejmu dwie osoby w bagażniku swojego samochodu. 

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (227)
Wwiozła do Sejmu działaczy w bagażniku. Jest zawiadomienie do prokuratury i pierwsza kara
Zaloguj się
 • robertqq

  Oceniono 23 razy 17

  a posłowie opozycji to mają jakis imunitet ? czy moznma i wszystko zrobić ? a straz marszałkowska to jest do czego powołana ? do służenia rzeczniczce PIS ? powoli się gubie

 • polakadam

  Oceniono 39 razy 13

  Najlepiej posłom tzw. totalnej opozycji całkowicie zakazać przebywania na terenie sejmu. Albo całkiem odebrać im mandaty poselskie. I uchwalić prawo, że można każdego aresztować na okres pięciu lat - wtedy będzie można sądy całkiem zlikwidować i nie będzie problemu z tą kastą, która bredzi o jakimś prawie i jakiejś Konstytucji. W końcu historia zna przypadki trybunałów ludowych, które pracowały jak trzeba. A Unią się nie przejmować. Będziemy żyli w syfie, ale to będzie nasz własny syf. Jak w starych dobrych czasach. A w następnych wyborach do sejmu listy przygotowane przez Front Jedności Narodu w myśl zasady: jeden wódz - jedna partia - jeden naród. Tak trzymać pisiorki kochane. Trzeba wreszcie wstać z kolan. No chyba, że akurat tatko Rydzyk przed nami. Alleluja i do przodu.

 • 2stan13

  Oceniono 21 razy 11

  Do niedawna KAŻDY OBYWATEL miał prawo wejść do Sejmu Polskiego, ale okazało się, że teraz to nie jest SEJM POLSKI, lecz jakiś sejmik PiSowski - to jeden z elementów końca demokracji w Polsce obok zniszczenia zasady trójpodziału władzy i niezależności sądownictwa od władzy ustawodawczej i wykonawczej, czyli mamy do czynienia w Polsce z restauracją PRL i powstawaniem PiSolandu!

 • heliheli

  Oceniono 29 razy 11

  "opozycjo" ogarnij sie , wez sie w garsc - przedstaw PROGRAM godnego , dostatniego i szczesliwego zycia dla Polakow i przestan robic cyrki jak z przedszkola .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX