Działacz przyznał: Tak, wjechałem do Sejmu w bagażniku. "Ten sukces miał wielu ojców"

- Ten sukces miał wielu ojców - tymi słowami wczorajsze przedostanie się na teren Sejmu w bagażniku skomentował Paweł Kasprzak z Obywateli RP. Działacz uważa, że to był jedyny sposób, by "nadzorować prace parlamentu".

Wywiad, którego działacz Obywateli RP Paweł Kasprzak udzielił Wirtualnej Polsce, jest potwierdzeniem wczorajszych informacji TVP Info o tym, że posłanka Joanna Schmidt wwiozła na teren Sejmu dwie osoby protestujące przed budynkiem. Jak relacjonowali reporterzy Telewizji Polskiej, działacze zostali przewiezieni w bagażniku. 

CZYTAJ TEŻTVP Info: "Posłanka wwiozła w bagażniku dwie osoby". Straż będzie sprawdzać wszystkie auta

- Ten sukces ma wielu ojców. Nie dało się wjechać samochodem normalnie, ponieważ służby zaglądały do samochodów, więc trzeba było spróbować tak - opowiada o całej sytuacji Kasprzak. I dodaje: 

Głupi pomysł? Dlaczego? Głupie jest to, co wyprawia od dwóch lat marszałek Kuchciński. Każdy z nas ma prawo do nadzoru prac parlamentu. Obywateli można pozbawić praw wyłącznie wyrokiem sądu, nie ma do tego prawa marszałek Kuchciński.

W rozmowie z Wirtualną Polską Kasprzak powiedział, czego oczekuje od rządu Prawa i Sprawiedliwości. - My dążymy do tego, by wykonano zalecenia Komisji Europejskiej dotyczące polskiej praworządności. Tylko tego żądamy - stwierdził. 

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>> 

Sądowa ustawa PiS znowu do poprawki. Zmiany mają zadowolić Komisję Europejską, ale opozycja krzyczy: 'niechlujstwo'

Więcej o:
Komentarze (140)
Działacz przyznał: Tak, wjechałem do Sejmu w bagażniku. "Ten sukces miał wielu ojców"
Zaloguj się
 • karrampa

  Oceniono 39 razy 13

  Taka 'opozycja" to dla Kaczyńskiego dar niebios.
  Rydzyk mu taką Schmidt czy Kasprzaka wymodlił ?!?

 • mnietekbeauty

  Oceniono 34 razy 10

  I tak w samochodzi e Joanny znalazla sie cala Nowoczesna a w bagazniku polowa Obywateli RP

 • fotd

  Oceniono 29 razy 9

  czy tylko na tyle stać tzw. "opozycję" - na wygłupy godne małolatów ? Abstrahując od kontekstu politycznego, przypominam, że przewożenie osoby w bagażniku jest niedozwolone. Myślę, że policja powinna przyjrzeć się tej sprawie. Odpowiedzialny kierowca w ten sposób nie postępuje, bo stwarza to zagrożenie dla zdrowia i życia osoby przewożonej - niezależnie, czy działo się to za jej zgodą, tak postępować nie wolno.

 • Piotr Świderek

  Oceniono 23 razy 7

  Schauring-Wielgus wwiozła Kasprzaka z kolesiem w bagażniku niczym świnie na targ wtorkowy w Opatowie. A może Kasprzak chciał się przekonać jak się czuł św. ks Popiełuszko? Koledzy emeryci z MO może Kasprzakowi się chwalili.

 • paliwoda2

  Oceniono 23 razy 7

  Tem kto wwiózłm trójzęba w bagażniku powinien zostać ukarany przez policje mandatem.To było złamanie kodeksu drogowego.Sam sie przyznal- nie ma lepszego dowodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX