TVP Info: "Posłanka wwiozła w bagażniku dwie osoby". Straż będzie sprawdzać wszystkie auta

Dziennikarze portalu tvp.info twierdzą, że Joanna Schmidt wjeżdżając na teren Sejmu przewiozła w bagażniku dwie osoby. Od dziś wszystkie pojazdy mają być sprawdzane przez straż marszałkowską.

"Wszystkie samochody, chcące wjechać na teren parlamentu, będą sprawdzane i przeszukiwane" - do takiej informacji dotarli wczoraj wieczorem reporterzy serwisu 300polityka.pl. To efekt informacji, którą również wczoraj przekazało TVP Info - o tym, że posłanka Joanna Schmidt z koła Liberalno-Społeczni miała wwieźć na teren Sejmu dwie osoby w bagażniku swojego samochodu.

tvp.info: "Joanna Schmidt wwiozła w bagażniku na teren parlamentu dwie osoby"

Według informacji przekazywanych przez TVP Info, wczoraj na teren Sejmu próbował najpierw wjechać samochód, w którym siedzieli posłowie: Ryszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus oraz Paweł Kasprzak i Wojciech Kinasiewicz - działacze Obywateli RP. Straż Marszałkowska nie zezwoliła jednak na przepuszczenie aktywistów. Później na teren Sejmu miał wjechać kolejny samochód, tym razem za kierownicą miała siedzieć posłanka Joanna Schmidt.

Dziennikarze TVP Info sytuację relacjonują tak: "Gdy auto wjechało w głąb terenu sejmowego, z bagażnika wyszli Kasprzak i Kinasiewicz. Wsiedli na miejsca dla pasażerów. W tym samym momencie dosiedli się Petru i Scheuring-Wielgus, po czym wspólnie poszli na konferencję prasową".

Nikt oficjalnie nie potwierdził, że do takiej sytuacji faktycznie doszło. Ani ze strony straży marszałkowskie czy posłów opozycji, ani ze strony polityków opozycji nie pojawiły się informacje na ten temat.

Sejm. Demonstracja w obronie sądów

Wczoraj przed Sejmem odbywała się demonstracja. Protest zorganizowali miedzy innymi Obywatele RP, Komitet Obrony Demokracji i Ogólnopolski Strajk Kobiet. Kilku uczestników protestu przeskoczyło przez barierki odgradzające Sejm od ulicy.

Stołeczni funkcjonariusze opisali tę sytuację na Twitterze: "Policjanci podjęli interwencję wobec osób, które przeskoczyły barierki. Dwie osoby zostały ujęte w związku z uszkodzeniem mienia, które polegało na pomalowaniu obiektów Sejmu. Pierwsza osoba została ujęta przez straż marszałkowską, natomiast druga przez policjantów".

Wcześniej Straż Marszałkowska informowała, że w porozumieniu z policją zdecydowała o dodatkowych środkach ostrożności i bezpieczeństwa w czasie trwającego posiedzenia Sejmu. 

Sądowa ustawa PiS znowu do poprawki. Zmiany mają zadowolić Komisję Europejską, ale opozycja krzyczy: 'niechlujstwo'

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o: