TVP Info: "Posłanka wwiozła w bagażniku dwie osoby". Straż będzie sprawdzać wszystkie auta

Dziennikarze portalu tvp.info twierdzą, że Joanna Schmidt wjeżdżając na teren Sejmu przewiozła w bagażniku dwie osoby. Od dziś wszystkie pojazdy mają być sprawdzane przez straż marszałkowską.

"Wszystkie samochody, chcące wjechać na teren parlamentu, będą sprawdzane i przeszukiwane" - do takiej informacji dotarli wczoraj wieczorem reporterzy serwisu 300polityka.pl. To efekt informacji, którą również wczoraj przekazało TVP Info - o tym, że posłanka Joanna Schmidt z koła Liberalno-Społeczni miała wwieźć na teren Sejmu dwie osoby w bagażniku swojego samochodu.

tvp.info: "Joanna Schmidt wwiozła w bagażniku na teren parlamentu dwie osoby"

Według informacji przekazywanych przez TVP Info, wczoraj na teren Sejmu próbował najpierw wjechać samochód, w którym siedzieli posłowie: Ryszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus oraz Paweł Kasprzak i Wojciech Kinasiewicz - działacze Obywateli RP. Straż Marszałkowska nie zezwoliła jednak na przepuszczenie aktywistów. Później na teren Sejmu miał wjechać kolejny samochód, tym razem za kierownicą miała siedzieć posłanka Joanna Schmidt.

Dziennikarze TVP Info sytuację relacjonują tak: "Gdy auto wjechało w głąb terenu sejmowego, z bagażnika wyszli Kasprzak i Kinasiewicz. Wsiedli na miejsca dla pasażerów. W tym samym momencie dosiedli się Petru i Scheuring-Wielgus, po czym wspólnie poszli na konferencję prasową".

Nikt oficjalnie nie potwierdził, że do takiej sytuacji faktycznie doszło. Ani ze strony straży marszałkowskie czy posłów opozycji, ani ze strony polityków opozycji nie pojawiły się informacje na ten temat.

Sejm. Demonstracja w obronie sądów

Wczoraj przed Sejmem odbywała się demonstracja. Protest zorganizowali miedzy innymi Obywatele RP, Komitet Obrony Demokracji i Ogólnopolski Strajk Kobiet. Kilku uczestników protestu przeskoczyło przez barierki odgradzające Sejm od ulicy.

Stołeczni funkcjonariusze opisali tę sytuację na Twitterze: "Policjanci podjęli interwencję wobec osób, które przeskoczyły barierki. Dwie osoby zostały ujęte w związku z uszkodzeniem mienia, które polegało na pomalowaniu obiektów Sejmu. Pierwsza osoba została ujęta przez straż marszałkowską, natomiast druga przez policjantów".

Wcześniej Straż Marszałkowska informowała, że w porozumieniu z policją zdecydowała o dodatkowych środkach ostrożności i bezpieczeństwa w czasie trwającego posiedzenia Sejmu. 

Sądowa ustawa PiS znowu do poprawki. Zmiany mają zadowolić Komisję Europejską, ale opozycja krzyczy: 'niechlujstwo'

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (326)
TVP Info: "Posłanka wwiozła w bagażniku dwie osoby". Straż będzie sprawdzać wszystkie auta
Zaloguj się
 • Oceniono 79 razy 35

  Proponuję odgrodzić sejm murem z drutu kolczastego 5 m wysokości pod napięciem 30000 volt wszystkie osoby które się do niego zbliżą na odległość mniejszą niż 10 m z będą rozstrzelane przez pomocników straży Marszałkowskiej!!!!!

 • sprawazlewa

  Oceniono 66 razy 30

  Na wejściu do Sejmu ustawione zostaną wykrywacze mózgu. Nie będą wpuszczane osoby posiadające śladowe ilości mózgu i/lub oleju w głowie! Ale to nie będzie problemem dla posłów PiS i zwolenników "dobrej zmiany"

 • polakadam

  Oceniono 62 razy 24

  Znamienne jak wybrańcy narodu odgradzają się od swoich wyborców. Boją się wyborców? Bo przecież tu nie chodzi o to, że dwoje posłów wprowadziło na teren parlamentu dwie osoby. Co by się złego stało gdyby te dwie osoby postały z transparentem przez czas jakiś? Nic. Ale władza, ta władza, musi pokazać że jest silna. Nie silna uczciwoscią, przejrzystością i dobrymi intencjami. Silna chamstwem i arogancją: nie słuchamy nikogo, kto ma inne zdanie, niż prezes. A bezdzietny, pozbawiony rodziny i wnuków, odizolowany towarzysko, schorowany (bóg jeden wie na co, bo przecież nie kolano), a nade wszystko NIESPEŁNIONY facet w wieku siedemdziesięciu lat staje się zgorzkniały, złośliwy, mściwy i stetryczały. Nomalny EMERYT w jego wieku (na przykład sędzia SN) bywa w restauracji, opiekuje się wnukami, chodzi na spacery, gra w golfa, pisze pamiętniki (jeśli ma coś potomności do przekazania), odwiedza rodzinę, spotyka się ze znajomymi na brydża (czasem łupnie sobie w pokerka), uprawia ogródek. A ten tylko knuje, mąci, spiskuje, intryguje, niszczy to co wypracowały pokolenia PRACOWITYCH rodaków. Wstyd mi, że ten facet urodził się w tym samym kraju, co ja.

 • owca888

  Oceniono 58 razy 22

  Kuchciński, będziesz siedział, zomowcu jeden.

  SEJM JEST DLA OBYWATELI, A NIE OBYWATELE DLA SEJMU!

  Co złego.zrobiła Klementyna? Co złego potrafisz to wyartykułować?

 • ilenka50

  Oceniono 41 razy 17

  A nie mogą po prostu zamknąć Sejmu? I tak jego działanie to od prawie 3 lat jest farsą.

 • sprawazlewa

  Oceniono 42 razy 12

  Zgodnie z rozkazem Marszałka "Członka" Kuchcińskiego Straż Marszałkowska ma obowiązek użyć broni przy próbie wniesienia Konstytucji RP na teren Sejmu.

 • sacc77

  Oceniono 29 razy 11

  P R Z E S Z U K A N I E samochodów?
  P O S Ł Ó W ? !

  Czy ten pissgeniusz Kuchciński ma świadomość, że bezprawnie zlecił wykonywanie czynności procesowych, które wykonuje się w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego?
  Na miejscu posłów każdorazowo żądałbym sporządzenie Protokołu Przeszukania.

  Dowcip polega na tym, ze takim dokumencie trzeba podać podstawę formalną wykonywanej czynności (a takowej brak!), następnie zażądać zatwierdzenia czynności przeszukania przez prokuratora wiadomo - że zatwierdzi albo odmówi zajęcia się sprawą co z kolei otwiera drogę do (docelowo) złożenia do sadu subsydiarnego aktu oskarżenia przeciwko temu cymbałowi ze Straży Marszałkowskiej, który odważył się wykonać nie tylko bezprawne ale wręcz spełniające ustawowe przesłanki przestępstwa określonego w art. 231 kk.

  Równolegle, otwiera to drogę do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej samego piSSgeniusza Kuchcińskiego (oczywiście wiadomo, że nie w tej kadencji Sejmu) za sprawstwo kierownicze czy ewentualnie za podżeganie...

 • krikrikrikri

  Oceniono 52 razy 8

  Chcieli być jak Pablo Escobar, który też jeździł w bagażniku. Taką mamy opozycje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX