Protesty przed Sejmem. Kornel Morawiecki nazwany zdrajcą, Klementyna Suchanow skuta kajdankami

Kornel Morawiecki został zaatakowany przez Obywateli RP podczas akcji "Sejm jest nasz" Lider ruchu: "Zaatakowaliście staruszka szpalerem nienawiści. Nie można tego robić". Z kolei wieczorem policja skuła kajdankami Klementynę Suchanow ze "Strajku kobiet".

„Zdrajca”, „precz z komuną”, „będziesz siedział” - takie okrzyki towarzyszyły Kornelowi Morawieckiemu, gdy szedł jedną z ulic prowadzących do Sejmu. W końcu marszałek senior dotarł do budynku w asyście policji.

Obywatele RP do Kornela Morawieckiego "Będziesz siedział"

Przed Sejmem trwa akcja "Sejm jest nasz". To protest z udziałem m.in. Obywateli RP i KOD, którzy domagają się nowelizacji ustaw sądowych oraz uwzględnienia stanowiska Komisji Europejskiej.

Dziś gorący dzień w Sejmie. Tutaj możesz zobaczyć naszą relację na żywo >>>

Jak poinformowało Radio ZET, gdy poseł Wolnych i Solidarnych szedł ulicą, został zaatakowany przez protestujących, którzy chcieli uniemożliwić mu wejście na teren parlamentu. Incydent na Twitterze potwierdzili Obywatele RP.

Wychodzący z sejmu Morawiecki senior został przywitany okrzykami: „Będziesz siedział”, „Zdrajca”. Jesteśmy! Sejm jest nasz

- czytamy na Twitterze organizacji.

Do sprawy od razu odniósł się lider Obywateli RP, Paweł Kasprzak, który był na miejscu. Jak relacjonował na Twitterze dziennikarz Polsat News Klaudiusz Ślęzak, Kasprzak miał powiedzieć do protestujących:

Zaatakowaliście staruszka szpalerem nienawiści. Nie można tego robić!

- powiedział lider Obywateli RP. Zaapelował, by zgromadzeni nie zachowywali się w ten sposób. - Pamiętajcie, że walczymy o godność każdego człowieka - dodał.

 Do sprawy odniósł się też marszałek Sejmu, Marek Kuchciński.

Bojówkarze spod Sejmu zaatakowali marszałka Seniora. Krzyczeli:„Będziesz siedział". Tyle że on już siedział. Za totalitarnej władzy komuny, z którą ci bojówkarze kolejny raz się w ten sposób identyfikują...

- skomentował na Twitterze.

Policja skuła kajdankami Klementynę Suchanow

Do kolejnej awantury doszło przed Sejmem wieczorem. Jak informuje oko.press ok. godz. 18 policja skuła aktywistkę Strajku Kobiet Klementynę Suchanow i zawiozła na komendę policji przy ul. Wilczej. Radiowóz próbował zablokować Adam Szłapka z Nowoczesnej, który trzymał nogę w drzwiach. 

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Zgromadzenie Narodowe bez opozycji. Orędzie wygłaszał prezydent Duda