Sąd Najwyższy. Małgorzata Gersdorf przerwała urlop i wróciła do pracy

Małgorzata Gersdorf, wcześniej niż zapowiadano, wróciła do pracy w Sądzie Najwyższym.

- Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przerwała urlop wypoczynkowy i wróciła do pracy - podał rzecznik prasowy Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Wcześniej zespół prasowy SN informował, że Małgorzata Gersdorf wróci do pracy w czwartek. 

Jakie są powody decyzji Gersdorf? Profesor Gersdorf uznała, że sytuacja wokół sądu jest zbyt dynamiczna, żeby pozostać na urlopie - powiedział w Polskim Radiu 24 sędzia Laskowski. Tłumaczył, że są nowe projekty ustaw dotyczące Sądu Najwyższego, a sytuacja jest tak zmienna, że prezes nie może korzystać z urlopu, tylko powinna być na miejscu.

Kadencja Małgorzaty Gersdorf wygaszona ustawą

3 lipca prezydent Andrzej Duda powiedział, że kadencja Małgorzaty Gersdorf zostaje wygaszona na mocy ustawy o Sądzie Najwyższym. Duda w rozmowie z Polskim Radiem zapowiedział też, że on sam nie wyda postanowienia w sprawie przejścia w stan spoczynku pierwszej prezes Sądu Najwyższego.

Tego samego dnia Andrzej Duda poinformował Małgorzatę Gersdorf, że przechodzi ona w stan spoczynku.

Małgorzata Gersdorf poszła na urlop. Obowiązki pierwszego prezesa pełnił za nią kierujący Izbą Pracy i Ubezpieczeń Społecznych - sędzia Józef Iwulski. Zespół prasowy Sądu Najwyższego informował, że urlop Małgorzaty Gersdorf ten ma trwać do 19 lipca.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego nie rezygnuje z mandatu

Więcej o: