Adam Słomka z działaczami protestowali w SN. "Usunąć sędziów zbrodniarzy PRL"

W holu budynku Sądu Najwyższego przez kilka godzin protestowali działaczy Konfederacji Polski Niepodległej. Domagali się m.in. odejścia sędziego Józefa Iwulskiego.

"Towarzysz Józef Iwulski musi odejść" - pod takim hasłem w holu gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie odbywał się protest kilkunastu działaczy Konfederacji Polski Niepodległej. Domagali się m.in. rezygnacji z pracy sędziego Józefa Iwulskiego w Sądzie Najwyższym. Jak podaje RMF FM, na czele protestu stał Adam Słomka.

Działacze KPN nakleili kartki z napisem "zbrodniarz komunistyczny" na zdjęciach I prezesów Sądu Najwyższego za PRL. Na wizerunku Adama Strzembosza, który pełnił tę funkcję w latach 1990-1998 pojawił się napis "broni zbrodniarzy komunistyczny".

Protest zakończył się po kilku godzinach. Jak informuje nas stołeczna policja, nie doszło do żadnych incydentów.

Kontrowersje wokół sędziego Józefa Iwulskiego

Sędzia Sądu Najwyższego Józef Iwulski pełnił w ostatnich dniach obowiązki I prezesa SN, gdy obecna prezes Małgorzata Gersdorf była na urlopie. Jak podał kilka dni temu "Dziennik Gazeta Prawna", co najmniej czterokrotnie był w składach, które skazywały za działalność opozycyjną w stanie wojennym.

Sędzia poza jedną sprawą innych nie pamięta. Tłumaczy, że zgadzając się na nie liczył, że zostaną zmniejszone na mocy amnestii. Przekonuje, że "zachowywał się przyzwoicie" i "nie ma nic na sumieniu".

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Putin z opóźnieniem dotarł na spotkanie z Trumpem. Prezydent USA: Nadzwyczajne relacje

Więcej o: