Sondaż na zlecenie PO: Patryk Jaki bez szans w starciu z Trzaskowskim na prezydenta Warszawy

W wyborach samorządowych w Warszawie PO wspólnie z Nowoczesną uzyskałaby 42 proc. głosów - wynika z sondażu zleconego przez partię Grzegorza Schetyny. PiS mogłoby liczyć na 20 proc. Dodatkowo, według badania, w drugiej turze Rafał Trzaskowski wygrałby z Patrykiem Jakim.

Do sondażu poparcia w wyborach samorządowych 2018 w Warszawie dotarł portal 300polityka.pl. Badanie został przeprowadzone przez Kantar Public na zlecenie Platformy Obywatelskiej.

Kiedy wybory samorządowe >>>

Wybory samorządowe 2018. PiS daleko za opozycją

Z badania wynika, że koalicja Nowoczesnej i PO w wyborach samorządowych uzyska 42 proc. Daje to partiom potężną przewagę nad Prawem i Sprawiedliwością. Według badań PiS w wyborach samorządowych w Warszawie może liczyć na 20 proc. Trzecie miejsce przypadałoby w tym układzie połączonym siłom Partii Razem, Zielonych, Inicjatywy Polskiej i WMW Jana śpiewaka. Koalicja lewicy uzyskałaby 9 proc. głosów.

Wybory samorządowe. Razem trzecie

Na 5-procentowy wynik mogą liczyć SLD i Kukiz. Następni są: Wspólnota Samorządowa (3 proc.) i Wolność (2 proc.). 13 proc. odpowiedziało "trudno powiedzieć". 

Według sondażu w II turze wyborów na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski uzyskałby 62 proc. głosów, a Patryk Jaki 27,8 proc. 

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22-26 czerwca na próbie 1000 dorosłych mieszkańców Warszawy.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o: