Donald Tusk przegrywa z Andrzejem Dudą. Jest najnowszy sondaż prezydencki

Donald Tusk ogłosił, że w wyborach prezydenckich chętnie zmierzyłby się z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Nie wiadomo, czy by wygrał. Na razie, w najnowszym sondażu, przegrywa z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą, którego sam prezes PiS wskazał jako prawdopodobnego kandydata tej partii w wyborach w 2020 roku.

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla Super Expressu wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 32 proc. badanych. Donald Tusk cieszy się poparciem 21 proc. respondentów. Trzecie miejsce dla Roberta Biedronia, na którego chce głosować 17 proc. badanych.

Sondaż dla „SE” przeprowadzono w dniach 11–12 lipca na próbie 1094 dorosłych Polaków.

W piątkowym wywiadzie w TVN24 Donald Tusk zapowiedział, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r. pod warunkiem, że na to samo zdecyduje się prezes PiS Jarosław Kaczyński. To wywołało falę komentarzy ze strony polityków PiS. Rzeczniczka partii Beata Mazurek napisała na Twitterze, że wyzwanie Kaczyńskiego na pojedynek to rejterada, bo Tusk, który doskonale wie, że prezes PiS nie wystartuje w wyborach, zwyczajnie nie chce przegrać z Dudą. 

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Zgromadzenie Narodowe bez opozycji. Orędzie wygłaszał prezydent Duda

Więcej o:
Komentarze (524)
Sondaż. Donald Tusk przegrywa z Andrzejem Dudą
Zaloguj się
 • komentarz.24

  Oceniono 168 razy 112

  Jeżeli sondaż był dobrze przeprowadzony (próbka!), to nie świadczy źle o Donaldzie Tusku, jako o kandydacie. To świadczy tylko o bezmyślności społeczeństwa, akceptującego kandydata, którego miejsce jest wyłącznie przed Trybunałem Stanu. Społeczeństwa skłóconego, ogłupionego propagandą i przekupionego.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 119 razy 89

  32% jak na urzędującego prezydenta to słabo. Gorzej wypadali jedynie Wałęsa i Kaczyński. Z kolei Tusk, jak na człowieka , którego nie ma w kraju, wypada nieźle.

 • maxim-sn

  Oceniono 117 razy 61

  Tusk to klasa, 100% Europejczyk. Nasze małe , kłamliwe , bezmózgie cwaniaczki do piet mu nie dorastają - dlatego z taka furią go atakują. Kompleksy.

 • cameel.m

  Oceniono 79 razy 55

  Pal licho Tuska. Można go lubić lub nie. Ma jednak polityczną klasę i pozycję jakiej NIGDY żaden pisowiec nie osiągnie choćby wszyscy się zbiorowo skichali. Nie ta liga. Smutne, że ktoś głosuje na na postać tak nijaką, miałką i groteskową jak maliniak.

 • year68

  Oceniono 72 razy 42

  Ten sondaż pokazuje jedno, Duda może liczyć tylko na 32% żelaznego elektoratu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX