Wiadomo, kiedy Donald Tusk będzie zeznawał ws. Amber Gold. Wassermann wskazała termin

Podejrzewam, że przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds Amber Gold odbędzie się po 20 września - zapowiedziała jej szefowa Małgorzata Wassermann.

Przewodnicząca komisji ds. Amber Gold w rozmowie z PAP powiedziała kiedy szef Komisji Europejskiej może się spodziewać wezwania na przesłuchanie. Wiadomo, że Donald Tusk ma być ostatnim świadkiem, jaki będzie zeznawał w sprawie piramidy finansowej stworzonej przez Marcina P.

"W najbliższym tygodniu podczas posiedzenia komisji będziemy ustalać termin przesłuchania Donalda Tuska. Sądzę, że odbędzie się ono w drugiej połowie września" - powiedziała Wassermann w rozmowie z PAP. Później doprecyzowała, że najprawdopodobniej przesłuchanie odbędzie się po 20 września. 

Wassermann zapewniła, że termin przesłuchania zostanie ogłoszony z dużym wyprzedzeniem, tak, żeby Donald Tusk mógł dostosować go do swojego kalendarza. Końcowy raport z prac komisji ma się ukazać w listopadzie.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Donald Tusk do Trumpa: Drogi prezydencie, Ameryka nie ma i nie będzie miała lepszego sojusznika od Europy

Więcej o:
Komentarze (111)
Wiadomo, kiedy Donald Tusk ma zeznawać ws. Amber Gold
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 52 razy 26

  Prawda jest taka że do afery AG jak też i SKOKów doszło tylko dlatego że drużyna dojnej zmiany konsekwentnie blokowała objęcie parabanków państwowym nadzorem KNF. Już w 2006 r klub PO zgłosił poprawkę aby rozszerzyć działalność KNF także na instytucje parabankowe. Poprawkę nr 5 odrzucono dokładnie 21 lipca 2006 roku głosami PiS. Stenogramy z posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych z 13 lipca 2006 r o potwierdzają. Głos w sprawie rozszerzenia działalności KNF na parabanki zabrał wtedy poseł PO Szulc: - (…)W drugiej poprawce, odnoszącej się do art. 1 ust. 2, proponujemy dodanie pkt 7 w brzmieniu: "nadzór nad instytucjami finansowymi w rozumieniu ustawy – Prawo bankowe, sprawowany w zakresie zgodności ich działalności z prawem". Z wyników imiennego głosowania wynika, że za odrzuceniem poprawki do ustawy o KNF o o instytucjach finansowych głosowało 146 posłów PiS. Kolejna ustawa autorstwa PO z 2009r została zablokowana przez prezydenta LK i w efekcie weszła w życie dopiero w 2012, w tym też roku Plichta został aresztowany.

 • krynolinka

  Oceniono 54 razy 24

  Kiedy się zapytasz o kłamstwa Morawieckiego. Rżnął głupa, że jego bank nie udzielał pożyczek frankowych, gdzie miliardy ze Skoków.

 • tyfus.wolski

  Oceniono 35 razy 17

  A pamiętacie jeszcze te szopki, jakie wyczyniały śmierdzące Pisuary w służbach specjalnych?
  Np. AGENT TOMEK .. albo ta słynna WANNA koordynatora ds. służb specjalnych Wassermanna
  Córunia poszła w ślady tatusia - wszędzie sPiSki, sPiSki, sPiSki ...

 • polakadam

  Oceniono 37 razy 17

  Jak dlugo jeszcze bedzie trwala ta farsa pt AmberGold z udzialem Wasserman, od dwoch lat przesluchuja, kazdy bierze po 20 tys na miesiac, i nic z tego nie wyniknie, nikt nie pojdzie siedziec, zaraz zaczna sie kampanie i nagle Wasserman jako kandydatka na prezydenta(nadaje sie na sprzataczke jedynie) odda szefowanie w komisji. Zenada co sie dzieje w tym państwie. Jak takie tepaki decyduja co dobre a co zle.

 • stefan-50

  Oceniono 20 razy 16

  Jedyną "winą" Tuska jest to że jego syn pracował jako rzecznik prasowy lotniska w Gdańsku a tzw. Marcin P. (ma imię i nazwisko powszechnie znane) wymyślił sobie tanie linie lotnicze, a politycy PO jak osły ciągnęli linami jeden z samolotów. Na tym zbudowana jest narracja PiSu o aferze Amber Gold która w porównaniu ze SKOK-ami czy GetBack.

 • Oceniono 29 razy 15

  Tusk walnął rękawicą w kartofla, a tu odezwała się dziunia PISowa. Szybka reakcja.

 • chi-neng

  Oceniono 40 razy 14

  Ta 'caryca' powinna zaczac dociekac i kopac w PIERWOTNYM AMBER GOLD, czyli:

  AFERY PIS I PC - TELEGRAF, FUNDACJA SOLIDARNOŚĆ, CARGO MODLIN, SPÓŁKA SREBRNA, SOLIDARNA WIEŚ, INTER POLIGRAFIA

 • ukos

  Oceniono 17 razy 13

  A wasserwanna już działa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX