Kornel Morawiecki o relacjach z Rosją: Nie chcę osłabiać syna, ale to ważniejsze niż układ rodzinny

Kornel Morawiecki dalej broni swojego stanowiska ws. Rosji. Ojciec Mateusza Morawieckiego wprost stwierdza: - Nie chcę osłabiać żadnego premiera Polski, ani swojego syna, ale myślę, że zbliżenie z Rosją nas wzmocni.

Kornel Morawiecki, poseł z koła Wolni i Solidarni, działacz opozycyjny w czasach PRL i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego udzielił niedawno wywiadu rosyjskiej agencji RIA Novosti. Polityk krytykował w nim polski rząd w kwestii polityki wobec Rosji.

- Przykro mi, że polski rząd i polskie media, czyli polskie elity, w dużym stopniu nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom - mówił Kornel Morawiecki, dodając przy tym, że ma żal do syna, premiera Mateusza Morawieckiego, że ten, tak jak prezydent Andrzej Duda, nie pogratulował Władimirowi Putinowi reelekcji.

Kornel Morawiecki: Nie chcę osłabiać syna, ale...

Na kilka dni po wywiadzie dla RIA Novosti Kornel Morawiecki rozmawiał z RMF FM. Polityk powiedział, że nie zamierza wycofywać się ze słów, które padły w wywiadzie dla rosyjskiej agencji.

Pytany, czy nie czuje żalu, że dzięki jego słowom w Rosji przypuszczono atak na Mateusza Morawieckiego, odpowiedział:

Zupełnie żadnego żalu nie czuję. Nie wiem, czy ten wywiad został wykorzystany przeciwko premierowi. Sprawa polsko-rosyjska jest jeszcze ważniejsza, niż dany układ rządowy czy rodzinny.

Kornel Morawiecki podkreślił, że jego zamiarem nie było "osłabiać żadnego premiera Polski". - Ani mojego syna, ale myślę, że zbliżenie z Rosją nas wzmocni na arenie międzynarodowej - dodał.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (196)
Relacje z Rosją. Kornel Morawiecki: Są ważniejsze niż układ rodzinny
Zaloguj się
 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 42 razy 28

  Kornel... już zapomniałeś, jak chciałeś z Solidarności Walczącej zrobić bojówki na kształt IRA lub ETA i rozpętać w Polsce wojnę domową?
  Jeszcze żyją tacy, co pamiętają.

 • chi-neng

  Oceniono 51 razy 23

  "Nie chcę osłabiać żadnego premiera Polski, ani swojego syna, ale myślę, że zbliżenie z Rosją nas wzmocni."
  -----
  Nie chce "osłabiać żadnego" seniora ani juniora z sitwy Morawieckich, ale „myślę, że zbliżenie z Rosją” i POPRAWNE RELACJE DYPLOMATYCZNE ISTNIALY, dokad niejaki kaczy gnom z Zoliborza nie zaczal ich dewastowac, z powodu katastrofy samolotowej, do ktorej sam wraz z bratem i ich przypudapasmi doprowadzili.

  Tego powinna byc swiadoma, nie tylko cala sekta tego gnoma, inkl. sitwa Morawieckich, ale i takze cala Polska.

 • Wieslaw Kwiecien

  Oceniono 30 razy 14

  Wyszło szydło z worka. K Morawiecki zawsze kochał komunistów, teraz się odkrywa w całości ze swoimi poglądami. A robił z siebie takiego wielkiego opozycjanistę. Może IPN go szczegółowo sprawdzi, może okaże się że dawna miłość nie rdzewieje.

 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 14

  Zgubiłam kartki na benzynę i mięso, na uczciwego znalazcę czekam pod pewexem..

 • Oceniono 24 razy 10

  W Moskwie powstał plan strategiczny przejęcia państwa a pachołkii go wdrażają. I jeszcze chcą nam wmówić, że współpraca z Ruskimi , to nasza szansa i szczęście. W komunie tez się mówiło , że Sojuz to nasi przyjaciele i bracia.

 • an_ma_o

  Oceniono 14 razy 6

  moim zdaniem stary Morawiecki ma trochę racji ; normalizacja stosunków lub raczej nawiażanie jakichkolwiek relacji mogłoby pomóc ...przy czym nie chodzi mi jakąś przyjaźń ; życie nie jest czarno białe chodzi mi o zapoczątkowanie dialogu jakiegokolwiek rzecz jasna z ogranizonym zaufaniem ale jednak ...zdecydowanie Kornel Morawiecki ma rację polaryzacja nigdy nie jest dobra chyba że zamierzamy dążyć do wojny.

 • mazzini890

  Oceniono 20 razy 6

  Doktorze Cenckiewicz stary Morawiecki gada za Rosją, kiedy go i Mateusza, pn zlustruje?

 • agnrodis

  Oceniono 7 razy 5

  Morawiecki senior tylko testuje dla PiSu grunt, czy juz moga ruszyc na wschod, czy jeszcze musza zrobic pranie mozgow plebsowi, ze Rosja jest dla nas dobra. Ze Europa jest zla, juz im wtlukli do tych pustych lbow!

 • agnrodis

  Oceniono 5 razy 5

  No prosze, juz sie szykuja i badaja grunt pod zblizenie z Rosja. Sam Matolusz o tym sie nie wypowiada, ale politycznie dal to zadanie z pozoru komus "postronnemu", czyli swojemu ojcu. Oni na prawde mysla, ze ludzie sa idiotami, a oni sami, tacy sa sprytni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX