Awantura na spotkaniu z premierem Morawieckim w Łodzi. Wyprowadzono kobietę. "Czerwona szmata"

"Polska jest jedna. PiS dzieli ludzi" - kartkę z takim napisem przyniosła na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim jedna z uczestniczek. Doszło do szarpaniny, kobietę wyprowadzono z sali.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Łódź, gdzie w czasie przemówienia w Specjalnej Strefie Ekonomicznej opowiadał m.in. o ułatwieniach dla przedsiębiorców i programie rozwoju infrastruktury. Mimo spokojnej początkowo atmosfery, w trakcie spotkania doszło do szarpaniny z jedną z jego uczestniczek. 

Kobieta przyniosła na salę kartkę z napisem "Polska jest jedna. PiS dzieli ludzi". Jak relacjonują reporterzy "Dziennika Łódzkiego", "wyrwano jej ją z rąk". Ta wyjmowała jednak kolejne czerwone kartki, a to nie spodobało się części przybyłych na spotkanie z Mateuszem Morawieckim gości. Jak czytamy w "Dzienniku Łódzkim":

Siłą wyprowadził ją z sali jeden ze zwolenników Mateusza Morawieckiego, mimo że zauważył ją premier i krótko poprosił, by „tę panią zostawić”. Z tyłu sali ktoś krzyknął "czerwona szmata!"

Interwencja premiera Morawieckiego na nic się zdała, kobieta nie wróciła już na salę.

Mateusz Morawiecki: żeby przywrócić honor przodków

Spotkanie Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Łodzi, poza wspomnianym incydentem, przebiegło w wyniosłej atmosferze. Premier mówił na nim m.in. o "obronie dobra Polski na arenie międzynarodowej". - Robimy wszystko, żeby przywrócić honor naszych przodków. Tak, żeby nasze państwo było wielkie, silne, dumne i szczęśliwe - wyliczał premier.

Zgromadzenie Narodowe bez opozycji. Orędzie wygłaszał prezydent Duda

Więcej o:
Komentarze (231)
Awantura na spotkaniu z premierem Morawieckim w Łodzi. Wyprowadzono kobietę. "Czerwona szmata"
Zaloguj się
 • ks.pedofil

  Oceniono 63 razy 51

  On chce chrystianizowac Europe. To byl przyklad w jaki sposob. I te jego slowa na koniec zywcem zerzniete z minionej epoki: zeby Polska rosla w sile a ludziom zylo sie dostatniej. A potem to juz pojdzie: partia a narodem narod z partia, niech zyje I sekretarz, przecz z warcholstwem itd. Jakies deja vu.

 • m.godwin

  Oceniono 48 razy 38

  Znów ta małpa w czerwonym.

 • kptpk

  Oceniono 32 razy 28

  Przypomina to spotkania NSDAP (Niemcy lata 30-e). Tam też każdy ideowo obcy dostawał w łeb, kopa i na ulice. Brawo Matołuszek. Brawo PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX