Prezydent Duda wybiera się do Białego Domu. Spotkanie z Trumpem we wrześniu

Do spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem ma dojść we wrześniu. Jak zdradził polski prezydent, rozmowy prowadzone będą w Białym Domu.

Andrzej Duda spotka się we wrześniu z Donaldem Trumpem, do rozmów ma dojść w Waszyngtonie, w Białym Domu - powiedział podczas szczytu w Brukseli polski prezydent. 

Andrzej Duda na szczycie NATO

Podczas szczytu w Brukseli Andrzej Duda dwa razy rozmawiał z prezydentem USA o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej. Przywódcy rozmawiali przede wszystkim o "współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej, w zakresie sprzętu i współpracy jednostek wojskowych".

Szczyt NATO: wojska USA w Polsce

Do drugiej rozmowy doszło podczas kolacji przywódców państw NATO. - Prezydenci Duda i Trump rozmawiali o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce, zarówno jeśli chodzi o formę tej obecności, jak i o liczebność - powiedział szef gabinetu prezydenta.

Więcej o:
Komentarze (74)
Prezydent Duda wybiera się do Białego Domu. Spotkanie z Trumpem we wrześniu
Zaloguj się
 • k.ciniak

  Oceniono 34 razy 24

  ale w jakim charakterze? bo przecież nie Prezydenta RP, bo Polska nie ma Prezydenta...

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 24 razy 16

  Po 32 sekundach rozmowy Adrian skakał z radości jak dziecko. Nie ważne że dopadł go w kiblu i że Trump po otrząśnięciu sobie podał mu dłoń, ale zawsze co rozmowa to rozmowa, co uścisk dłoni to uścisk!

 • zloty_cielec69

  Oceniono 22 razy 14

  Nie nazywajcie dudy prezydentem!

 • ilenka50

  Oceniono 20 razy 14

  No to "Wiadomości" na bank podadzą, że Polska wyrasta na głównego sojusznika USA.

 • plutoniczna

  Oceniono 14 razy 12

  a jednak!
  warowanie przy kiblu dało efekty.

  Puki nie ma oficjalnej wzmianki z Białego Domu na miejscu PAD, zamiast gdakać na cały świat jak kura co zniosła jajo, powstrzymałabym się nieco z emocjami.

 • art_102

  Oceniono 16 razy 12

  Ten ciągle na kolanach! Żebrze i żebrze, i wyżebrać nie może, a bez czyichś dyrektyw nie potrafi zrobić kroku. Samodzielne myslenie nie wchodzi w rachubę, przykładów nie brak, np. referendum.

  Wygląda na to, że Duda ma nowego "mistrza" i jak będzie miał do niego tak służalcze podejście jak do wcześniejszych, to biorąc pod uwagę głupotę i nieobliczalność Trumpa, może być z nami gorzej, niż jest, chociaż wydawało się , że gorzej jak teraz być już nie może.
  Profesor Zimmerman z UJ, promotor Dudy, mówił że on zawsze musiał mieć jakiegoś "mistrza", bo inaczej nie umiał funkcjonować. Przez jakiś czas był nim również Zimmerman - Duda mu dogadzał, ciasto do domu przynosił i wsłuchiwał się w każde jego słowo.

  Zimmerman podsumowuje:
  "Jest bardzo podatny na sugestie lub polecenia z zewnątrz. To człowiek, który musi być komuś podporządkowany. Wtedy sobie świetnie radzi. Najpierw był podporządkowany mnie, potem Zbigniewowi Ziobrze, Lechowi Kaczyńskiemu, a teraz jest podporządkowany Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zawsze jest ktoś, kogo słucha..."

  Z Kaczyński nim tak pomiatam, że jak widać rozgląda się za nowym mistrzem. Teraz jest wpatrzony w pomarańczowego Trumpa...

 • Jan Kos

  Oceniono 16 razy 10

  Prosił, prosił i wyprosił, ale dopiero po tym jak mu Mosad podsunął ustawę do podpisania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX