Pawłowicz przepytuje sędziów do KRS. "Czy Gersdorf jest I prezes Sądu Najwyższego?"

Podczas testów dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa Krystyna Pawłowicz pytała kandydatów, czy Małgorzata Gersdorf nadal jest I prezes Sądu Najwyższego. Kandydatce do WSA zarzuciła, że "jest zaangażowana politycznie", bo była na protestach.

Od wtorku trwa lipcowe posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa. Są na niej m.in. wyłaniani kandydaci na sędziów i asesorów, których KRS przedstawia do powołania prezydentowi. Obrady były transmitowane w internecie.

Krystyna Pawłowicz w KRS pytała o Gersdorf

Podczas testów na sądowych asesorów w KRS Krystyna Pawłowicz pytała kandydatów m.in. o to, czy Małgorzata Gersdorf nadal jest I prezes Sądu Najwyższego.

Krystyna Pawłowicz denerwowała się, że kandydaci nie chcieli odpowiadać na jej pytania ws. „obecnego stanu prawnego”, jak określiła sprawę prof. Małgorzaty Gersdorf, i zasłaniali się prywatnością poglądów.

Podczas posiedzenia członkom KRS rozdano przygotowaną przez Krystynę Pawłowowicz „czarną listę sędziów”, którzy w marcu br. spotkali się w Brukseli m.in. z Fransem Timmermansem. Łącznie znajduje się na niej 25 nazwisk.

Problem z kandydaturą prezeski warszawskiego oddziału „Iustiti”

Podczas rozpatrywania kandydatury Marty Kożuchowskiej-Warywody w konkursie na stanowisko sędziego w WSA, posłanka PiS długo przemawiała na jej temat. Pawłowicz przeszkadzało to, że pracująca w warszawskim Sądzie Rejonowym Warywoda jest także prezeską warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Marta Kożuchowska-Warywoda jest na liście osób, które jeździły do Brukseli nadawać na Polskę. Po prostu jest silnie zaangażowana politycznie. Na zdjęciach stoi ze świeczką koło pana sędziego Żurka i wzywa razem z nim tam... stoją razem, ze świeczkami, i przed sądem i przed Sejmem. I po prostu prowadzi działalność polityczną czystej wody

- powiedziała o kandydatce Pawłowicz.

Nie po to była reforma, żeby takie osoby najbezczelniej składały teraz zgłoszenia!

- denerwowała się Krystyna Pawłowicz i zachęcała, by członkowie KRS zapoznali się z przygotowaną przez nią listą. Szef Rady Leszek Mazur zarządził sporządzenie kserokopii dokumentu i rozdanie go członkom KRS, co słychać w 55. minucie transmisji.

Żaden z członków KRS nie poparł Marty Kożuchowskiej-Warywody. 14 członków było przeciw, 6 wstrzymało się od głosu. Marta Kożuchowska-Warywoda w rozmowie z RMF FM powiedziała, że rozpatrywanie jej kandydatury jest pomyłką, bo zgłoszenie składała do poprzedniej KRS, a odpowiedź otrzymała już w kwietniu.

Sejm wybrał sędziów do KRS. Budka: "Boicie się niezależności sądów. Wprowadzacie jednolitość władzy"

Więcej o:
Komentarze (190)
Pawłowicz przepytuje sędziów do KRS. "Czy Gersdorf jest I prezes Sądu Najwyższego?"
Zaloguj się
 • Kris P

  Oceniono 80 razy 60

  Pawłowicz jest jednym z najpodlejszych, najbardziej plugawych stworzeń jakie wydała nasza planeta.
  Nie zapomnimy i w odpowiednim czasie rozliczymy ze wszystkich działań. Proszę to mieć na uwadze.
  Kaczyński i PiS nie będzie wieczny.

 • def11

  Oceniono 70 razy 52

  I po to "reforma" wymiaru sprawiedliwości, by politycy swoich, powolnych sobie sędziów wybierali.
  Towarzyszka Pawłowicz żywcem z lat 60 -tych i budowy socjalizmu.

 • sluchaj_bej

  Oceniono 55 razy 43

  Nie po to była reforma aby nie nasi kandydowali. To się nadaje na bilbord przed wyborami.

 • asr1

  Oceniono 55 razy 41

  Jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego żaden z kandydatów nie powiedział !!!! TAK jest a ty pawłowicz jesteś niedouczonym MATOŁEM !!!! skoro nie potrafili !! znaczy się nie NADAJĄ !!!!!

 • kiks11

  Oceniono 36 razy 26

  Jeżeli ktoś miał wątpliwości, był symetrystą, czy wierzył w dobre intencje, to chyba ma dosyć bolesne przebudzenie w dzisiejszej rzeczywistości. Witajcie drodzy rodacy w państwie ziobry, piotrowicza i pawłowicz. Sędziom życzę dużo odwagi i sztywnego kręgosłupa, choć wiem, że o życzenia z pogranicza marzeń, bo polaczki to naród w przeważającej wiekszości koniunkturalny i chciwy na stołki i kasę, tak było za okupacji, za komuny i jest teraz.

 • vito60

  Oceniono 31 razy 23

  Czy skoro uczestnictwo w protestach dyskwalifikuje, to uczestnictwo w miesiecznicach również?

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 21

  I po to właśnie była reforma sądów żeby politycy mogli tam rozdawać karty. Żal patrzeć jak taki prymityw jak Pawłowicz poucza sędziów jak mają postępować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX