Andrzej Duda przed szczytem NATO zapowiada zakupy dla polskiej armii

Andrzej Duda przed wylotem na szczyt NATO do Brukseli złożył obietnicę. - Na pewno w ciągu najbliższego miesiąca, półtora, dowiecie się państwo o nowych zakupach dla polskiej armii - powiedział prezydent.

Prezydent bierze udział w dwudniowym szczycie NATO, który jest organizowany w Brukseli. Jak sam wskazuje prowadzone przez niego rozmowy będą dotyczyć procesów decyzyjnych i dowodzenia. Oprócz niego na szczyt NATO wybrali się również ministrowie MON-u.

Szczyt NATO. Trump podaje Polskę za przykład >>>

Andrzej Duda o zakupach na rzecz armii

Jeszcze wczoraj przed rozpoczęciem szczytu NATO Andrzej Duda zapowiedział nowe zakupy na rzecz polskiej armii. – Mogę z góry państwu powiedzieć, że na pewno w ciągu najbliższego miesiąca, półtora miesiąca dowiecie się państwo o nowych zakupach dla polskiej armii. Plan modernizacji i dozbrajania polskiej armii jest realizowany i tutaj mogę to z pełną odpowiedzialnością powiedzieć. – zdradził prezydent w rozmowie z dziennikarzami.

Do 2,5 proc. PKB

Andrzej Duda zapowiada większe wydatki na wyposażenie dla polskich żołnierzy, tymczasem szacunki NATO wskazują, że nasz kraj przeznacza na ten cel nieco mniej niż wynosi limit 2 proc. PKB. Polska ma jednak przekroczyć ten poziom, co potwierdza również prezydent. Do 2030 roku wydatki na obronę kraju mają wzrosnąć do 2,5 proc. PKB. "To na forum Sojuszu robi ogromne wrażenie, bo to jest bardzo poważna decyzja" – podkreśla Andrzej Duda.

Więcej o:
Komentarze (133)
Andrzej Duda. Prezydent chce zwiększenia wydatków na wojsko
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 37 razy 25

  "... w ciągu najbliższego miesiąca, półtorej ... - powiedział prezydent."
  "Półtorej" to moze byc co najwyzej "litry", panie Rezydencie.

 • tadjan

  Oceniono 25 razy 21

  do 2030 roku 2,5%, do 2040 roku 3,5%, a do 2050 roku 18%...... bredzenie głupolka jest atrakcyjne dla takich jak on sam.

 • sierra65

  Oceniono 26 razy 18

  "durnia mamy za prezydenta" :-))))

 • tadjan

  Oceniono 19 razy 17

  maliniak wyluzuj, nikt ci już tu nie wierzy...... tobie ostał się jedynie trybunał stanu.

 • sailor2016

  Oceniono 26 razy 16

  Czy Adrian ma jakikolwiek wpływ na budżet państwa? Raczej nie. Tak na prawdę nie ma wpływu na kasę jaką dostaje jego kancelaria. Mania wielkości czy zwykły kłamczuch?

 • sierra65

  Oceniono 22 razy 16

  w 2030 roku to ty duda będziesz koszyki wyplatał w ramach resocjalizacji :-)))

 • waldus059

  Oceniono 30 razy 16

  chyba kolejnych ławeczek niepodległości. Kto ci wierzy kretynie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX