Joachim Brudziński zawiadamia prokuraturę ws. tęczowego godła. Ludzie: A peleryna Kaczyńskiego?

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z pojawieniem się na Marszu Równości w Częstochowie "tęczowego godła". Użytkownicy mediów społecznościowych pytają o pelerynę Jarosława Kaczyńskiego.

Szef MSWiA Joachim Brudziński skomentował fakt, że na Marszu Równości w Częstochowie pojawiła się flaga z orłem ozdobiona wielobarwnymi pasami. Joachim Brudziński nazwał marsz "kulturową i religijną prowokacją środowisk LGBT wymierzoną wobec pielgrzymów" oraz zapowiedział, że sprawa zmodyfikowanego godła trafi do prokuratury.

"Policjanci zareagowali i w tej sprawie będzie zawiadomienie do prokuratury o znieważenie i profanację symboli narodowych" - napisał na Twitterze Joachim Brudziński. Obecnie policja w Częstochowie analizuje zgłoszenie w związku z zawiadomieniem.

Co z Jarosławem Kaczyńskim i jego peleryną?

Komentujący wpis Brudzińskiego zwracają ministrowi uwagę na inne przypadki, w których mogło dojść do "znieważania i profanacji" godła. 

"Czy prokuratura zajęła się już tą przeróbką polskiego godła noszoną przez A.Dudę?" - zauważył jeden z komentujących. Chodzi o koszulkę, jaką miała na sobie Agata Duda podczas kibicowania polskiej drużynie w meczu Polska-Japonia.

Łotwa. Agata Duda z mężem ogląda mecz Polska-JaponiaŁotwa. Agata Duda z mężem ogląda mecz Polska-Japonia fot. KPRP / Twitter

Inni komentujący zwracali uwagę na słynne pelerynki przeciwdeszczowe, które mieli podczas wycieczki w Beskidzie Sądeckim Jarosław Kaczyński i Joachim Brudziński.

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o: