"Wiadomości" TVP interpretują słowa Micka Jaggera. "Jest za stary, by być sędzią w tej sprawie"

"Wiadomości" TVP zinterpretowały na swój sposób słowa Micka Jaggera, które padły na niedzielnym koncercie The Rolling Stones w Warszawie.

Dziennikarz TVP, który dla "Wiadomości" przygotował materiał o słowach Micka Jaggera przedstawił swoją interpretację tychże słów. Przypomnijmy, chodzi o zdanie, które padło podczas niedzielnego koncertu The Rolling Stones. Mick Jagger podczas koncertu zwrócił się do fanów po polsku. Odniósł się do sytuacji w polskim sądownictwie: - Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać - powiedział.

"Wiadomości" interpretują słowa Micka Jaggera

Niektórzy z komentatorów snują domysły, że wokalista The Rolling Stones w ten sposób odniósł się do listu Lecha Wałęsy, który prosił Jagger o wsparcie przeciwników reform sądownictwa. Są też tacy, według których Jagger w ten sposób poparł reformy. 

Co oznaczają słowa Micka Jaggera według autora materiału dla "Wiadomości"? 

Paradoksalnie, wokalista The Rolling Stones swoją wypowiedzią dał Wałęsie do zrozumienia, że jest za stary, by być sędzią w tej sprawie

- usłyszeliśmy w poniedziałkowych "Wiadomościach".

Światowe media komentują występ Micka Jaggera

Słowa Micka Jaggera na poniedziałkowym koncercie były szeroko komentowana przez zagraniczne media. Do sprawy odniosła się m.in. Agencja Reutera. "Dodał swój głos do chóru krytyków, którzy mówią, że zmiany stoją w sprzeczności z demokratycznymi standardami" - napisał Reuters. Wystąpienie Jaggera nie umknęło też Associated Press.

Zmiany w Sądzie Najwyższym

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym sędziowie musieli złożyć wnioski z prośbą o dalsze orzekanie. Zrobiło to 9 sędziów. Siedmiu kolejnych wystosowało oświadczenia o woli dalszej pracy w Sądzie Najwyższym, ale z powołaniem się na Konstytucję, bez dołączenia wymaganego przez przepisy orzeczenia lekarskiego.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o: