"Wiadomości" TVP interpretują słowa Micka Jaggera. "Jest za stary, by być sędzią w tej sprawie"

"Wiadomości" TVP zinterpretowały na swój sposób słowa Micka Jaggera, które padły na niedzielnym koncercie The Rolling Stones w Warszawie.

Dziennikarz TVP, który dla "Wiadomości" przygotował materiał o słowach Micka Jaggera przedstawił swoją interpretację tychże słów. Przypomnijmy, chodzi o zdanie, które padło podczas niedzielnego koncertu The Rolling Stones. Mick Jagger podczas koncertu zwrócił się do fanów po polsku. Odniósł się do sytuacji w polskim sądownictwie: - Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać - powiedział.

"Wiadomości" interpretują słowa Micka Jaggera

Niektórzy z komentatorów snują domysły, że wokalista The Rolling Stones w ten sposób odniósł się do listu Lecha Wałęsy, który prosił Jagger o wsparcie przeciwników reform sądownictwa. Są też tacy, według których Jagger w ten sposób poparł reformy. 

Co oznaczają słowa Micka Jaggera według autora materiału dla "Wiadomości"? 

Paradoksalnie, wokalista The Rolling Stones swoją wypowiedzią dał Wałęsie do zrozumienia, że jest za stary, by być sędzią w tej sprawie

- usłyszeliśmy w poniedziałkowych "Wiadomościach".

Światowe media komentują występ Micka Jaggera

Słowa Micka Jaggera na poniedziałkowym koncercie były szeroko komentowana przez zagraniczne media. Do sprawy odniosła się m.in. Agencja Reutera. "Dodał swój głos do chóru krytyków, którzy mówią, że zmiany stoją w sprzeczności z demokratycznymi standardami" - napisał Reuters. Wystąpienie Jaggera nie umknęło też Associated Press.

Zmiany w Sądzie Najwyższym

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym sędziowie musieli złożyć wnioski z prośbą o dalsze orzekanie. Zrobiło to 9 sędziów. Siedmiu kolejnych wystosowało oświadczenia o woli dalszej pracy w Sądzie Najwyższym, ale z powołaniem się na Konstytucję, bez dołączenia wymaganego przez przepisy orzeczenia lekarskiego.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (329)
"Wiadomości" TVP interpretują słowa Micka Jaggera o sądach
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 91 razy 67

  Mick Jagger poparł reformę sądownictwa w Polsce oraz życzył prezesowi Kaczyńskiemu dużo zdrowia !

  TVP

 • wujojano

  Oceniono 82 razy 48

  Drogie pisiaczki, to nie my, tylko Wasza telewizja uważa Was za takich głupków, które nawet to przełkną.

 • ireksz

  Oceniono 52 razy 36

  jak pluc w twarz pisowcom to twierdza, ze deszcz pada, ....a i ,tak zgodnie z maksyma krasnala zoliborskiego, nie bedzie im niikt wmawiam, ze czarne jest czarne a biale jest biale!!

 • warszawiak_rodowity

  Oceniono 49 razy 33

  Pisowcy są za głupi, żeby to zrozumieć :) Że nie jest za stary. by być rockmanem i dawać koncerty na całym świecie, ale na sędziego w Polsce to już za stary... Powiedzieć im, żeby się bujali, to stwierdzą, że się ich zaprasza na huśtawkę. Całe szczęście Prezydent jest szanowany i poważany w całym cywilizowanym świecie jako pogromca komunizmu i jego słowo wystarcza tak legendarnym osobistościom, by wstawili się za Polakami. Taka jest właśnie różnica między Panem Prezydentem Wałęsą, a krzywomordym sługusem - jeden szepnie jedno słowo i cały świat wie co się tu wyprawia, a drugi się ośmieszy jak z ustawą o IPN i powie, że osiągnął swój cel, bo o nas mówią, nieważne, że się z nas śmieją.

 • huuump

  Oceniono 45 razy 33

  Ważne, że Marylka Rodowicz nie potępia kociej zmiany. A Dżagera za karę do Opola nie zaproszą za rok :P

 • Maciej Szklarczyk

  Oceniono 35 razy 29

  Można Jaggera lubić albo nie, ale on i jego koledzy ze Stonsów to ikony popkultury od kilkudziesięciu lat. Znani w najdalszych zakątkach świata. W Azji, Afryce, Ameryce Południowej, na Syberii. Wszędzie. Aż tu nagle, jakiś Ziemiec lub inna wieka gwizda dziennikarstwa IV Rzeczpospolitej interpretuje jego słowa. Znaj proporcje mocium panie i nie rób z siebie większego debila niż jesteś.

 • glencok

  Oceniono 46 razy 26

  jak można się szmacić pod swoim nazwiskiem i pracować dla tej debilnej tuby partyjnej opowiadając takie brednie. Toć nawet jakby "dziennikarz" wiadomości puścił donośnego bąka na wizji, byłoby to bardziej sensowne niż te brednie. Ja rozumiem że dobrze płacą ale jak "niezależni" sprzed wyborów mogą się aż tak k.rwić????

 • grobelozaur

  Oceniono 47 razy 25

  będą łgać i szczuć do końca, ich lub nas wszystkich
  to jedyne co już im w tym momencie zostało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX