Lech Wałęsa zadowolony z reakcji Micka Jaggera. Nie wyklucza kolejnych listów

- Wiem, że Mick Jagger sympatyzował z nami. (...) Mówimy do świata: sprawdźcie i wy, kto tu ma rację - odniósł się Lech Wałęsa do słów wokalisty The Rolling Stones wypowiedzianych podczas niedzielnego koncertu w Warszawie.

Lech Wałęsa w rozmowie z Radiem Zet przyznał, że jest zadowolony z odpowiedzi Micka Jaggera na jego list otwarty opublikowany w sobotę na Facebooku. Przyznał również, że cieszy go żywa reakcja mediów zagranicznych na gest gwiazdora. - Nie jestem zadowolony z faktu, że o Polsce pisze się w takim kontekście, ale potrzebujemy pomocy. (...) Może te racje, udowodnione przez zewnętrzne siły, spowodują że ci tutaj się zmienią - skomentował były prezydent. Dodał, że nie wyklucza wysłania listu o podobnej treści do Rogera Watersa, byłego wokalisty Pink Floyd, który odwiedzi Polskę w sierpniu.

Reakcja Jaggera na list Lecha Wałęsy

Mick Jagger podczas niedzielnego koncertu zespołu The Rolling Stones w Polsce  powiedział po polsku: - Jestem za stary, by być sędzią. Ale jestem dość młody, by śpiewać. - Po angielsku dodał: - Byliśmy tu w 1967 roku. Pomyślcie, ile osiągnęliście od tego czasu. Niech Bóg będzie z wami.

W liście otwartym skierowanym do wokalisty Lech Wałęsa napisał m.in., że "w Polsce dzieją się obecnie złe rzeczy". Szczególną uwagę zwrócił na zwalnianie sędziów Sądu Najwyższego. "Wiele osób w Polsce broni wolności, ale potrzebuje wsparcia. Jeśli możecie powiedzieć lub zrobić coś, będąc w Polsce, będzie to dla nich naprawdę dużo znaczyć" - zwrócił się do zespołu były prezydent.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (45)
Lech Wałęsa reaguje na słowa Micka Jaggera o polskich sądach. Jest zadowolony z odpowiedzi gwiazdy
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 16 razy 4

  Wałęsa ma rację. Nie ważne że wypowiedź Jaggera była taka lakoniczna. Ważne że sprawi ona większe zainteresowanie sytuacją w Polsce na świecie.

 • damtek

  Oceniono 5 razy 3

  Kochane prawicowe media. Zeby było wszystko jasne. Ja bede pisał p.Prezydentowi @PresidentWalesa kolejne listy. Beda pisane w j.ang, j.wloskim i hiszpańskim ktore to języki znam.
  Do kogo beda te listy pozostanie moja i p.Prezydenta Lecha Wałęsy tajemnica
  Koniec dywagacji.
  c.d.n.
  M.Szczerba/twitter

 • bert2407

  Oceniono 11 razy 3

  Wszyscy plują na PiS.Tak trzymać.!!!

 • zemka

  Oceniono 5 razy 3

  Walesa wie , bo jest KOSMOPOLISTYCZNY ze gwiazdory od dawna wypowiadaja sie POLITYCZNIE na koncertach i to jest bardzo skuteczne.

 • damtek

  Oceniono 4 razy 2

  Dementuje „rewelacje” portalu @niezaleznapl wypisujacego ze p.Prezydent @PresidentWalesa pisze list do zespołu Pink Floyd.
  Nic takiego w wywiadzie dla @RadioZET_NEWS p.Prezydent nie sugerował. Naglowek rażąco odbiega od słów w wywiadzie.
  Ale taka forma nacisku jest rozważana.
  M.Szczerba/twitter

 • damtek

  Oceniono 5 razy 1

  Najpopularniejszy żyjący Polak znalazł wspólny język z najpopularniejszym zespołem świata. Polska Fundacja Narodowa nie załatwiłaby takiego rozgłosu nawet z rządowym budżetem O. Rydzyka.
  J.Nizinkiewicz/twitter

 • damtek

  Oceniono 5 razy 1

  Wszyscy, wspólnie z Lechem Wałęsą, musimy bronić dziś wolnych i uczciwych wyborów w Polsce. PiS może chcieć tak zmanipulować wyniki, żeby nie utracić władzy.
  Polacy nie mogą pozwolić na fałszerwstwa wyborcze❗Dołączajcie do nas❗
  #WolontariuszeWolnychWyborów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX