Najnowszy sondaż. PiS znów na fali, po chwilowych kłopotach wróciło poparcie

W najnowszym sondażu poparcie PiS wzrosło o prawie 5 pkt procentowych - podała "Rzeczpospolita", powołując się na badanie IBRIS. Wzrostów nie odnotowały partie opozycyjne.

W najnowszym sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej" 37,4 proc respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na PiS. To wzrost o blisko 5 pkt. procentowych w porównaniu do badania z czerwca. Taki sam wynik PiS uzyskało w maju. Dziennik tłumaczy wahnięcie poparcia awanturą wokół nowelizacji ustawy o IPN. Po chwilowych kłopotach w Polsce i na arenie międzynarodowej poparcie PiS wróciło do dawnego poziomu. 

Sondaż. PO za PiS, trzecie SLD

Partia rządząca jest jedyną, której wynik wzrósł w porównaniu do ostatniego miesiąca. Zasadniczo nie zmieniło się poparcie PO (26,3 proc.), SLD (9,7 proc.) oraz Kukiz'15 (5,7 proc). Spadki odnotowało za to PSL (5,3 proc.), Nowoczesna - która z wynikiem 3.2 proc. spadła poniżej progu wyborczego - oraz Razem, na które zagłosowałoby według tego sondażu 2,3 proc. badanych. 

Sondaż przeprowadzono w ostatni weekend. "Rz" nie podała próby oraz metody badania.

Więcej o:
Komentarze (430)
Najnowszy sondaż. Wzrosło poparcie PiS
Zaloguj się
 • ilenka50

  Oceniono 85 razy 53

  Łamią prawo, skłócają nas z całym światem, doprowadzają budżet do ruiny, a naród nadal zadowolony. Zreszta pal sześć naród. Opozycja nadal zadowolona i niewiele robi, a na pewno nie zgłasza żadnych pomysłów, a jedynie walczy z pomysłami PiS, a zwolennicy opozycji znów pewnie będą krzyczeć o tym, że lud głupi daje się kupować za 500+. Niefajnie to wszystko wygląda.

 • bosman64

  Oceniono 83 razy 37

  Wygląda na to że stary Bismark miał racje, twierdził że Polacy są zbyt głupi żeby mieć własne państwo. Po ponad stu latach potwierdzamy jego teorię. Brawo my!

 • wiro82

  Oceniono 49 razy 25

  jeżeli wierzyć w te sondaże to Polacy zasługują w pełni na takiego starego, kulawego, ciamkającego guru.
  Bliżej im do wschodu niż do UE

 • tani_dran

  Oceniono 40 razy 16

  Wyborcy PIS nie mają wyjścia. Wszystkich poza pisem opluli, obrzucili g..nem, wyzwali od zdrajców i co tam jeszcze. Nie ma partii, nie ma organizacji , grupy społecznej która by nie została przez nich poniżona, obrażona, oskarżona o diabli wiedzą jakie przestępstwa.
  Oni nie mają dokąd pójść

 • xouveyer11

  Oceniono 49 razy 15

  Jeśli to prawda, to znaczy, że zidiocenie i potulność narodu nie zanika. Skoor.wysyństwo nadal w modzie.

 • pol733

  Oceniono 35 razy 13

  Nowoczesnej już praktycznie nie ma, jej głosy bierze PO.Jak widać w sumie mogą liczyć na 30%. Za chwilę dzieci (ich rodzice) dostaną po 300 złoty na wyprawkę szkolną i PISowi skoczy na 45%. Sądy i sędziowie suwerena nie interesują, wręcz przeciwnie suweren wyje z radości. 99% polaków (jak ktoś woli wolaków) nigdy nie miła w ręku konstytucji nie mówiąc o jej przeczytaniu więc ma ją głeboooko w dooopie.

 • zabiszcza

  Oceniono 27 razy 11

  Dla suwerena najważniejsza jest kasa. PIS ich podkupił. Większość narodu ma w nosie trójpodział władzy, pewnie nawet nie wie o co chodzi. To jest smutne.

 • andree111111

  Oceniono 21 razy 9

  Trudno. Widocznie my Polacy nie zasługujemy na nic więcej. Jesteśmy narodem durniów.

 • uploadhelski

  Oceniono 16 razy 8

  IBRIS PiS 37% i wzrost, tymczasem CBOS podawał kilka dni temu 40% i lekki spadek
  IBRIS PO 26%, CBOS kilka dni temu 16%
  Dziękuję za uwagę.
  Podałem w tym miejscu link do artykułu z gazeta.pl, sondaż CBOS. Pojawił się komunikat
  o niedozwolonych treściach w komentarzu. Gratuluję, top jakaś reakcja autoimmunologiczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX