Rolling Stones w Warszawie. Mick Jagger o polskich sądach. "Świat widzi, co się dzieje w Polsce"

The Rolling Stones zagrali koncert w Warszawie. Mick Jagger ze sceny nawiązał do zmian w polskim sądownictwie. Ruszyła fala komentarzy. Słowa Jaggera są różnie interpretowane.

- Jestem za stary, żeby być sędzią, na tyle młody, żeby śpiewać - te słowa Micka Jaggera na koncercie The Rolling Stones w Warszawie dopiero co padły, a już odbiły się szerokim echem. Wiadomość podał bardzo szybko niemiecki "Welt". Słowa Micka Jaggera komentują też polscy dziennikarze i politycy.

Fala komentarzy po koncercie The Rolling Stones

Według niektórych to krytyczny komentarz do sytuacji w Polsce i odpowiedź na list Lecha Wałęsy. Przypomnijmy: przed koncertem The Rolling Stones w Warszawie o zabranie głosu ws. zmian w polskim sądownictwie prosił Jaggera właśnie Lech Wałęsa.

- Należy docenić te słowa. Świat widzi, co dzieje się w Polsce - pisze na Twitterze Przemysław Henzel z radia RMF FM.

- Jagger jest niesamowity. Musicie to usłyszeć! Szacunek! - komentuje poseł PO Arkadiusz Myrcha.

- Każdemu, kto śmieszkował z listu Walesy do Rolling Stonesów może być trochę łyso - ocenia Tomasz Fenske z radia TOK FM. 

Zwolennicy reformy PiS słowa Micka Jaggera tłumaczą inaczej. Lider The Rolling Stones mówiąc "jestem za stary, żeby być sędzią", przyznał według nich rację PiS. 

- Mick Jagger poparł przenoszenie sędziów SN w stan spoczynku i zachęcił prof Gersdorf do śpiewania na emeryturze - kpi prezenter TVP Krzysztof Świątek.

Krystyna Pawłowicz o słowach Micka Jaggera

Do sprawy odniosła się też Krystyna Pawłowicz z PiS. - Ale L.W (Lech Wałęsa) w swym liście po ang. nie dawał Jaggerowi pracy sędziego w PL. (...) Najwyraźniej M. Jagger nie zna jęz ang., bo LW przecież jasno napisał,że chodzi o sędzię Gersdorf, a nie o sędziego Jaggera... - podsumowała na Twitterze posłanka rządzącej partii. 

A to już nagranie z koncertu The Rolling Stones, na którym słychać Micka Jaggera:

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego nie rezygnuje z mandatu

Więcej o:
Komentarze (346)
Rolling Stones w Warszawie. Mick Jagger o sądach. "Świat widzi, co się dzieje w Polsce"
Zaloguj się
 • tytus.k

  Oceniono 118 razy 102

  Krystyna Pawłowicz komentuje słowa Micka Jaggera. Mick Jagger nie komentuje słów Krystyny Pawłowicz.

 • gina1612sz

  Oceniono 105 razy 93

  Pragnę przypomnieć, że Rolling Stones dobrze zna sytuację w Polsce - p. Shirley Watts - żonę Charliego Wattsa "dobra zmiana" opluła błotem zarzucając jej, ze chce rozkraść polskie konie i zniszczyć polską hodowle - pisano o niej pogardliwie " dziewczyna Rolling Stonesa"... przez wiele miesięcy trwał spór pomiędzy Nią a stadniną w Janowie o źrebięta po padłych klaczach - w końcu stadnina po cichu je oddała...
  pani Shirley Watts kocha polskie araby - kupowała je za setki tysięcy euro na aukcjach... to za to jej w chamski sposób podziękowano robiąc z Niej złodziejkę i dziewczynę nieciężkich obyczajów...

 • Wojtek Sumliński

  Oceniono 82 razy 64

  PiSuarnia nadaje, wsio haraszo :) Naczelnik napisze list do Pietrzaka, który na festiwalu wolności w Moskwie ogłosi po radziecku, że wprowadzenie czynnika ludowego do SN to oddanie władzy klasie robotniczej! Niech będzie pochwalony Jarosław Kaczyński zawsze prawiczek !

 • damtek

  Oceniono 82 razy 60

  Wypowiedź Jaggera, który odpowiedział na list Wałęsy, zauważono na świecie. Nie wiem, co na to Morawiecki, któremu wydaje się, że Polska jest zabita pisowskimi dechami i nikt nic nie wie. Kim są Morawiecki i Kaczyński może nie wiedzą. Ale Jaggera i Wałęsę zna cały świat.
  P.Szubartowicz/twitter

 • lodzermensz1

  Oceniono 95 razy 59

  Skala paniki po stronie pisowskiej trollni jednoznacznie wskazuje, że komunikat był jasny i zrozumiały. Teraz odbywa się akcja odwracania kota ogonem i siania zamętu.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 56 razy 44

  Władza, która dąży do dyktatury, w pierwszej kolejności podporządkowuje sobie sądy. Tak było w za rządów komuny, a teraz historia zatacza koło. Jej chichotem jest jednak to, że pod hasłem dekomunizacji, upolitycznianiem niezawisłych sądów zajmują się funkcjonariusze komunistycznego aparatu ścigania.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 60 razy 42

  PiS-owskie niedouki i zakute łby jak zwykle czytają po swojemu. Wałęsa jest jednak jeszcze wielką postacią na świecie, nawet jeśli prawackim głąbom to nie w smak i chcą go wrabiać. Biedne małe móżdżki kościelne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX