Dariusz Szpakowski atakowany po meczu Rosja - Chorwacja. Prezenter TVP: komentatorskie próchno

Dariusz Szpakowski zdenerwował pracowników TVP i prawicowych komentatorów. Po meczu Rosja - Chorwacja posypały się ostre komentarze na jego temat.

Słynny komentator sportowy Dariusz Szpakowski zaatakowany w internecie. Hejt wylał się na niego za komentarze w czasie meczu Rosja - Chorwacja. Dariuszowi Szpakowskiemu część osób zarzuca prorosyjskość.

- Po emeryturze dla pani Gersdorf trzeba jeszcze Szpakowskiego wysłać - napisał Krzysztof Świątek, prowadzący "Minęła 8" TVP Info. - To drewniane komentatorskie próchno powtarzające w każdym meczu utarte zwroty i stereotypy - dodał. 

- Szpakowski naprawdę szczerze jest za Rosjanami. Grunt to wierność kibica! - ocenił Stanisław Janecki, prowadzący program satyryczny "W tyle wizji".

Z kolei były już pracownik TVP, Ziemowit Kossakowski dorzucił: "Czy Szpakowski przypadkiem nie figurował w Zbiorze Zastrzeżonym? Tak dopytuję tylko. Jego prorosyjska postawa godna jest pracowników-kołchoźników z muzeum w Poroninie."

"Dariusz Szpakowski - człowiek Rosji"

Lista oburzonych była dłuższa. - Szpakowski człowiek Rosji. Co za flanela - emocjonował się Wojciech Mucha, szef publicystyki "Gazety Polskiej". - Po dzisiejszym meczu proponuje opcję "Przejścia w stan spoczynku" Pana Redaktora Szpakowskiego, przy całym moim szacunku i ogromnej sympatii dla niego - skomentował Krzysztof Sobolewski z PiS. - Szpakowski o wzruszających słowach sowieckiego hymnu... Co za jegomość - bulwersował się historyk Sławomir Cenckiewicz. 

Dyskusję podsumował komik Szymon Majewski. Próbował obrócić hejt w żart: "Podobno redaktor Szpakowski komentując mecz Chorwacja- Rosja był prorosyjski. Niektóry żądają jego zwolnienia. Stop. Mam inny pomysł, w ramach zadośćuczynienia red. Szpakowski niech jeszcze raz skomentuje ten mecz. Tym razem prochorwacko!".

Dariusz Szpakowski w "Wilkowicz Sam na Sam": Zawsze przed meczem się stresuję. Mam rytuał, muszę pobyć sam ze sobą

Więcej o: