Brudziński podsumował Marsz Równości w Częstochowie. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Szef MSWiA Joachim Brudziński podziękował policjantom, którzy zabezpieczyli Marsz Równości w Częstochowie. Jednocześnie przedstawiciel polskiego rządu wyraził swoje poglądy na temat inicjatywy obywateli LGBT.

Joachim Brudziński zabrał głos w sprawie Marszu Równości w Częstochowie. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podziękował śląskiej policji za „perfekcyjne zabezpieczenie” marszu. Jednocześnie demonstrację nazwał „kulturową i religijną prowokacją środowisk LGBT wymierzoną wobec pielgrzymów”.

Joachim Brudziński o Marszu Równości w Częstochowie

Zdaniem jednego z użytkowników Twittera, uczestnicy częstochowskiego Marszu Równości dokonali „profanacji godła RP”, bo umieścili orła na tle tęczowej flagi. Mężczyzna miał pretensje do policjantów, którzy wedle jego opinii w tej sytuacji nie zareagowali tak, jak powinni. Dlatego zwrócił się do Joachima Brudzińskiego z prośbą o interwencję.

Policjanci zareagowali i w tej sprawie będzie zawiadomienie do prokuratury o znieważenie i profanację symboli narodowych

- odpisał użytkownikowi Twittera Joachim Brudziński.

Kontrmanifestanci m.in. z ONR mieli z kolei transparenty z napisami "Dziś homoseksualizm, jutro pedofilia", które porównywały ze sobą osoby homoseksualne do pedofilów, czyli przestępców, którzy seksualnie wykorzystują dzieci. W tej sprawie szef MSWiA nie zabrał głosu.

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o:
Komentarze (255)
Joachim Brudziński o Marszu Równości w Częstochowie. Będzie zawiadomienie do prokuratury
Zaloguj się
 • gaz-wegaz

  Oceniono 154 razy 120

  "Dziś homoseksualizm, jutro pedofilia"

  No i znowu ten bezpardonowy atak na Kościół!

 • czechy11

  Oceniono 106 razy 74

  A obywatel na to pocałuj nas w d..... towarzyszu Brudziński z ugrupowania Targowica PiS.

 • jacekczewa

  Oceniono 78 razy 64

  fajne hasło..."dziś homoseksualizm jutro pedofilia" skąd kontrmanifestanci wiedzieli co robią sukienkowi ?????

 • tedj

  Oceniono 57 razy 43

  Panie Brudziński, przy okazji niech pan złoży doniesienie na panią Agatę Kornhauser - Duda. Ostatnio i to podczas wizyty zagranicznej wystąpiła w koszulce z orłem na czarnym tle. Ponadto orzeł był w niedopuszczalny sposób przerobiony.

 • remoteisland

  Oceniono 61 razy 43

  Problem w tym, że orzeł na tęczowej fladze nie jest godłem Rzeczpospolitej. Nie ma złotej korony, złotego dzioba i złotych pazurów. Nie ma też charakterystycznego rysunku na skrzydłach. Nie jest zatem godłem RP. Czyli godło nie mogło zostać znieważone. Jeszcze trochę i oskarżymy Rosję o znieważenie godła RP bo dodali orłu drugą głowę. Albańczycy tez i to jeszcze na czarno. Sataniści jacyś. No a to co Amerykanie zrobili z orłem to już warte wojny jest.

 • czechy11

  Oceniono 61 razy 37

  A o mordeowniu ludzi na komisariatach którymi zawiadujesz Brudziński tez zawiadomiłeś?

 • zsm-5

  Oceniono 55 razy 33

  Podobno nad Bałtykiem kradną buty. Może jojo wykaże się - na tym polu świetnie się zna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX