Brudziński podsumował Marsz Równości w Częstochowie. Będzie zawiadomienie do prokuratury

Szef MSWiA Joachim Brudziński podziękował policjantom, którzy zabezpieczyli Marsz Równości w Częstochowie. Jednocześnie przedstawiciel polskiego rządu wyraził swoje poglądy na temat inicjatywy obywateli LGBT.

Joachim Brudziński zabrał głos w sprawie Marszu Równości w Częstochowie. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podziękował śląskiej policji za „perfekcyjne zabezpieczenie” marszu. Jednocześnie demonstrację nazwał „kulturową i religijną prowokacją środowisk LGBT wymierzoną wobec pielgrzymów”.

Joachim Brudziński o Marszu Równości w Częstochowie

Zdaniem jednego z użytkowników Twittera, uczestnicy częstochowskiego Marszu Równości dokonali „profanacji godła RP”, bo umieścili orła na tle tęczowej flagi. Mężczyzna miał pretensje do policjantów, którzy wedle jego opinii w tej sytuacji nie zareagowali tak, jak powinni. Dlatego zwrócił się do Joachima Brudzińskiego z prośbą o interwencję.

Policjanci zareagowali i w tej sprawie będzie zawiadomienie do prokuratury o znieważenie i profanację symboli narodowych

- odpisał użytkownikowi Twittera Joachim Brudziński.

Kontrmanifestanci m.in. z ONR mieli z kolei transparenty z napisami "Dziś homoseksualizm, jutro pedofilia", które porównywały ze sobą osoby homoseksualne do pedofilów, czyli przestępców, którzy seksualnie wykorzystują dzieci. W tej sprawie szef MSWiA nie zabrał głosu.

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o: