Jarosław Kaczyński: Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy sądów

Jarosław Kaczyński mówi stanowczo: "Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo. Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens".

Jarosław Kaczyńskim w najnowszym numerze tygodnika "Sieci" mówi między innymi o bitwie o reformę sądów, relacjach z Unią i Izraelem.

Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo. Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, gdyż prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane, cofnięte

- podkreśla prezes PiS.

Pytany przez braci Karnowskich o to, jak ocenia rywalizację PiS z opozycją, Kaczyński odpowiada, że to przeciwnik, który "łamie wszelkie reguły i ma potworne poczucie bezkarności".

"Każda opozycja może być groźna, rywalizacja polityczna w demokracji jest czymś normalnym. Niestety nasz przeciwnik to nie jest normalna opozycja, łamie wszelkie reguły i ma potworne poczucie bezkarności. Rzucili przeciwko nam, wszelkie możliwe zasoby, podeptali wszystkie zasady życia parlamentarnego, politycznego" - twierdzi prezes PiS.

Na początku tygodnia Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedury o naruszenie prawa unijnego w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. Bruksela zakwestionowała przepisy odsyłające część sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku. Według Komisji to zagrożenie dla niezawisłości Sądu.

Komisja domaga się, by w ciągu miesiąca Warszawa odpowiedziała na wezwanie do usunięcia uchybienia.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała z kolei, że Komisja Europejska powinna wskazać konkretny przepis prawa UE, który rzekomo Polska naruszyła. 

Więcej o:
Komentarze (628)
Jarosław Kaczyński: Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy
Zaloguj się
 • kat-kk

  Oceniono 159 razy 139

  To nie wola dokończenia reform,tylko strach przed rozliczeniem z przestępstw,za powrotu prawa w Polsce.

 • gosford

  Oceniono 132 razy 118

  Uparty, złośliwy i tragicznie nawiedzony kurdupel! Dosyć jego grymasów, chyba , że chcemy rozpaść się jako państwo po raz kolejny! Czy na tego niedoroska nie ma siły ?!

 • kabed007

  Oceniono 124 razy 110

  dlaczego człowiek który wysłał brata na śmierć wypowiada się w imieniu wszystkich Polaków?

 • bogucjusz

  Oceniono 112 razy 102

  Posłuchaj, dziadu, kadencję prezesa SN określają 3 punkty art. 183 Konstytucji RP. Konstytucja RP to najwyższy akt prawny w tym kraju. Tak więc ustawą w tym zakresie możesz sobie swoją zafajdaną dudę podetrzeć.

 • franiux

  Oceniono 88 razy 82

  Jak się nie dostosują do wyroku to ich nie wpuszczą do PE po wyborach bo wybory będą nielegalne bo zatwierdzone przez nielegalny sąd. Samozaoranie to się zwie i tak z każdymi wyborami będzie, żaden cywilizowany kraj ich nie uzna. A o kasie z UE można zapomnieć. Rolnicy będą zachwyceni.

 • tksiazek

  Oceniono 94 razy 72

  Dawniej chcieli po prostu zawłaszczyć kraj, żeby robić co im się podoba w "majestacie prawa". A teraz do tego dołączył strach. Bo już wiedzą...

 • polakadam

  Oceniono 104 razy 70

  Polska będzie znowu rosyjskim wasalem. Mnie to w zasadzie nie dziwi, gdyż Polacy popierający PiS mają bardzo zbliżoną mentalność do Rosjan lub Ukraińców. Sam Kaczyński jest ukraińskiego pochodzenia, jego dziad był carskim oficerem, nie szeregowym żołnierzem lecz OFICEREM (Wikipedia). To nie przypadek, że cała Polska wschodnia wspiera PiS.

 • fakiba

  Oceniono 88 razy 66

  O jakiej reformie ten buc pitoli , próba przejęcia sadów to nie reforma tyko zwykłe kur...o

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX