Wybory samorządowe 2018. Patryk Jaki walczył o głosy w Łodzi. Poparł Waldemara Budę

Patryk Jaki pojechał do Łodzi poprzeć Waldemara Budę. Buda kandyduje na prezydenta Łodzi w wyborach samorządowych. Kandydaci PiS mówili o współpracy obu miast i krytykowali obecne władze.

Patryk Jaki stwierdził, że Warszawa i Łódź mogłyby zostać "motorami napędowymi państwa". Kandydat PiS na prezydenta Warszawy wystąpił na wspólnej konferencji z łódzkim kandydatem, Waldemarem Budą. Zachęcał na głosowania na Budę.

Jaki w Łodzi przekonywał, że inwestycją, która popchnęłaby oba miasta do dalszego rozwoju, jest Centralny Port Komunikacyjny. Jego zdaniem dzięki CPK nie tylko uda się rozwinąć ruch komunikacyjny, ale także uda zdobyć się dodatkowych kontrahentów, a jeżeli Polska nie zrealizuje tego projektu, to Warszawa i Łódź stracą swoje szanse.

Patryk Jaki i Waldemar Buda przeciwko Hannie Zdanowskiej

Kandydaci PiS Patryk Jaki i Waldemar Buda skrytykowali koalicję poparcia na rzecz prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. W jej skład wchodzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Zdaniem posła Waldemara Budy, kandydata na prezydenta Łodzi to nie jest koalicja wokół programu, tylko obawa przed utartą władzy w mieście.

Jaki i Buda deklarują, że wspólną cechą ich kampanii prezydenckich będzie uczciwość i europejskość.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o: