Robert Winnicki bez kary za blokowanie mównicy. Marszałek Kuchciński oszczędził narodowca

Robert Winnicki nie poniesie konsekwencji finansowych za blokowanie mównicy podczas głosowania zmian w ustawie o IPN. Zdaniem opozycji marszałek Sejmu zachował się łaskawie wobec posła, bo dzięki temu mógł szybko przejść do głosowania.

W zeszłym tygodniu w ekspresowym tempie przeprowadzono korektę ustawy o IPN. Z jej treści, pod naciskiem opinii publicznej, ale i przede wszystkim władz Izraela, usunięto przepisy o karze do 3 lat więzienia za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.  

Prezes Ruchu Narodowego blokując przyspieszył nowelę ustawy o IPN 

Swój skromny udział w tej nadzwyczaj szybkiej, bo trwającej kilkanaście godzin procedurze, miał prezes Ruchu Narodowego - Robert Winnicki. Podczas ubiegłotygodniowych obrad Sejmu jako poseł niezrzeszony, jak twierdził w proteście wobec noweli ustawy IPN, przez długi czas blokował mównicę.

- Jest to granda, jest to skandal - mówi prezes Ruchu Narodowego. - Będę blokował tę mównicę przez najbliższą godzinę - grzmiał Winnicki. Marszałek wyłączył mu mikrofon, ale poseł mównicy nie opuścił. 

Posłowie nie mogli zadawać pytać

W międzyczasie Sejm odrzucił kolejną poprawkę, w tym posła Winnickiego. Choć posłowie mieli pytania, to nie mogli ich zadać.

Mimo zachowania Winnickiego, znany ze swojej surowości, ale jedynie wobec posłów opozycji, marszałek Sejmu Marek Kuchciński ostatecznie przeprowadził głosowanie zmian w ustawie o IPN.

Już po głosowaniu dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka napisał na Twitterze: "Poseł został upomniany przez Marszałka Sejmu, a sprawa będzie miała swój ciąg dalszy na Prezydium. Regulamin precyzuje możliwe reperkusje za tego typu zachowanie. Odpowiednie decyzje najpewniej zostaną podjęte.".

Jednak prezydium Sejmu postanowiło, że "nie obniży uposażenia posłowi Robertowi Winnickiemu za jego zachowanie podczas poprzedniego posiedzenia Sejmu" - czytamy na stronach Fakt24.pl, który cytuje wypowiedź dyrektora Grzegrzółki dla Polskiej Agencji Prasowej.

Zdaniem posłów nie tylko z opozycji, Robert Winnicki pomógł PiS szybko przepchnąć zmiany w ustawie IPN uniemożliwiając jakąkolwiek dyskusję.   

Mateusz Morawiecki podpisał deklarację premierów Polski i Izraela

Więcej o:
Komentarze (67)
Robert Winnicki bez kary za blokowanie mównicy
Zaloguj się
 • nowomysliciel2010

  Oceniono 45 razy 31

  winnicki za samo członkostwo w neofaszystowskiej partii powinien być surowo ukarany, a kuchciński za nierówne, niesprawiedliwe traktowanie posłów powinien dostać kopa w cztery litery, żeby nie mógł usiąść przez miesiąc.

 • serenita123

  Oceniono 40 razy 26

  władza SWOICH NAZIOLÓW nie ściga
  władza (niby) nie pochwala ich
  lecz rozumi...
  taka władza - naziolubna

 • jerzysm42

  Oceniono 28 razy 20

  Taki Winnicki i jego narodowokatolicka zgraja są Kaczyńskiemu potrzebni i dlatego są bezkarni.
  Jak można karać KaczorJUGEND ?

 • Kris P

  Oceniono 32 razy 20

  Q..wa q...wie łba nie urwie. Bardzo bym się zdziwił gdyby było inaczej.
  Kuchcinski tak czy inaczej będziesz siedział, pamiętaj o tym za każdym razem jak podejmujesz decyzję.

 • wo151

  Oceniono 20 razy 18

  Cykor Kuchciński robi w gacie ze strachu przed Winnickim

 • marc.pl

  Oceniono 27 razy 17

  Naprawdę to się w głowie nie mieści co Polacy kartką wyborczą zrobili ze swojego sejmu. Teraz jest tam śmierdzący rynsztok, ale najgorsze jest to że większości Polaków obrzydliwy odór wydobywający się z tego rynsztoka pachnie fiołkami co sondaże rekordowego poparcia dla PiS wskazują.

 • laszczyny

  Oceniono 29 razy 17

  Cały wolny świat na was leje PISoBOLSZEWICKIE obszczymurki, faszyści i złodzieje.

 • wilenski11

  Oceniono 20 razy 16

  nie ma w polskim języku słów dostatecznie obelżywych żeby opisać tego tłuka kuchcińskiego

 • polak_k.prawy

  Oceniono 23 razy 15

  Trudno, żeby tak samo traktował narodowca jak członka PO! Posłowie są równi, ale ci z PiS-u i zaprzyjaźnionych kół, równiejsi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX