Kaczyński pojawił się pierwszy raz od pobytu w szpitalu. Ogłosił nowe wymogi dla kandydatów PiS

Jarosław Kaczyński pojawił się przed kamerami pierwszy raz od czasu, gdy zaczęły się jego problemy zdrowotne. Prezes PiS od razu zaczął z wysokiego C i ogłosił, że z list partii w wyborach kandydować nie będą mogły osoby zarabiające w spółkach skarbu państwa.

Jarosław Kaczyński opuścił szpital przy ul. Szaserów w Warszawie 8 czerwca i od tamtego czasu nie pojawiał się w przestrzeni publicznej (choć udzielał wywiadów). W piątek 6 lipca po raz pierwszy wystąpił przed kamerami w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej.

Jarosław Kaczyński wyszedł w trakcie posiedzenia Komitetu Politycznego partii, by oznajmić najnowsze uzgodnienia najwyższych władz PiS. Prezes PiS dalej cierpi z powodu chorego kolana, ponieważ na konferencji pojawił się z jedną kulą.

Wybory samorządowe. PiS wprowadza wymóg dla kandydatów

Jak ujawnił podczas krótkiego wystąpienia Kaczyński, PiS podjęło decyzję w sprawie osób, które zarabiają w spółkach skarbu państwa, a chciałyby kandydować w wyborach samorządowych.

Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeśli należycie pełnią swoje funkcje, ale nie będziemy łączyć tych funkcji. Te osoby nie będą kandydatami na żadnym szczeblu samorządu

- oznajmił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS dodał przy tym, że decyzje personalne dotyczące list i kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych zostaną niedługo ogłoszone.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (336)
Wybory samorządowe 2018. Kaczyński o kandydatach PiS ze spółek skarbu
Zaloguj się
 • altondevir

  Oceniono 93 razy 77

  "Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy".
  Ha, ha, ha, ha, ha!

  Jarek, nie żartuj.

 • adri22

  Oceniono 87 razy 73

  "Do polityki nie idzie się dla pieniędzy" - powiedział złodziej uwłaszczony na państwowym majątku.
  P..... się kaczy ch...

 • tyfus.wolski

  Oceniono 62 razy 50

  Oczywiście - do polityki nie idzie się dla pieniędzy.
  Dla pieniędzy to się idzie do PiSu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX