Kancelaria Sejmu przygotowuje się do orędzia Andrzeja Dudy. Wyda ponad milion złotych na namiot

Ponad milion złotych brutto za jednodniowy wynajem namiotu na dziedzińcu Zamku Królewskiego wraz z obsługą ma zapłacić Kancelaria Sejmu - ustaliła "Rzeczpospolita". Opozycja mówi wprost, że to sprawa dla CBA.

W Warszawie 13 lipca ma odbyć się Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia parlamentaryzmu w Polsce. Wydarzeniu, którego bojkot zapowiedziała opozycja, ma towarzyszyć orędzie Andrzeja Dudy. I to właśnie z tej okazji Kancelaria Sejmu złożyła specjalne zamówienia:

Wynajem obiektu na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie oraz świadczenie usług związanych z organizacją obrad Zgromadzenia Narodowego w dniu 13 lipca 2018 r.

Jak czytamy na stronie "Rz", cena wynajmu to 859 tys. złotych netto, co daje ponad milion złotych brutto, a dokładnie 1 056 570 zł. Postępowanie zostało przeprowadzone w trybie tzw. zamówienia z wolnej ręki.

Co ciekawe, Kancelaria Sejmu zapłaci za namiot, który już stoi - obiekt jest wykorzystywany przez Fundację Ogrody Muzyczne, organizatora Festiwalu Ogrody Muzyczne. Według Kancelarii Sejmu, namiot wymaga poważnego przearanżowania.

Poseł PO Krzysztof Brejza mówi wprost, że sprawą namiotu za ponad milion złotych powinno zająć się Centralne Biuro Śledcze.

Duda ściągnął wszystkich na Narodowy w sprawie referendum. Ale najważniejszego nie powiedział

Więcej o: