Michał Kurtyka nowym wiceministrem środowiska. Ekspert od polityki klimatycznej

Resort środowiska ma nowego wiceministra Michała Kurtykę. Na stanowisko powołał go premier Mateusz Morawiecki, minister Henryk Kowalczyk wręczył mu nominację.

Michał Kurtyka przeszedł do resortu środowiska z ministerstwa energii. Tam był odpowiedzialny za rozwój technologiczny oraz wprowadzanie innowacji do sektora energii, realizację polityki klimatycznej i energetycznej w sektorze paliwowo-gazowym, prowadzenie relacji międzynarodowych z państwami oraz organizacjami międzynarodowymi.

Michał Kurtyka był pomysłodawcą „Planu Rozwoju Elektromobilności”, pilotował też tworzenie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, dzięki której te formy transportu będą mogły się dynamicznie rozwijać.
Jest absolwentem paryskiej uczelni Ecole Polytechnique i stypendystą w zakresie optyki kwantowej, znajdującego się pod Waszyngtonem (DC) National Institute of Standards and Technologies. Tytuł magistra uzyskał w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, pracę doktorską obronił na Uniwersytecie Warszawskim.

Więcej o: