Protest ws. SN. Co z urlopem Małgorzaty Gersdorf? "W najbliższych dniach będzie w pracy"

Małgorzata Gersdorf , prezes Sądu Najwyższego, nie złożyła wniosku urlopowego - poinformował sędzia Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego. Małgorzata Gersdorf będzie na razie chodziła do pracy.

Małgorzata Gersdorf zapowiadała, że idzie na urlop. Na swojego zastępcę podczas nieobecności wyznaczyła Józefa Iwulskiego. Teraz okazuje się, że mówiła "ogólnie" i w najbliższych dniach będzie w pracy.

Małgorzata Gersdorf będzie pracowała w Sądzie Najwyższym

- Na razie pani prezes nie złożyła wniosku urlopowego. I nie wiadomo czy w ogóle go złoży - powiedział Wirtualnej Polsce sędzia Michał Laskowski, rzecznik SN. - Pani prezes powiedziała ogólnie o tym urlopie, to się jeszcze konkretyzuje. Ale na pewno w najbliższych dniach będzie w pracy.

Dzisiaj Małgorzata Gersdorf pojawiła się w Sądzie Najwyższym. W drodze do budynku sądu towarzyszył jej tłum wspierających ją demonstrantów. 

Czytaj nasza relację:  Gorąca polityczna środa. Gersdorf nie rezygnuje z mandatu, Morawiecki w Parlamencie Europejskim

Zgodnie z nową ustawą Małgorzata Gersdorf oraz inny sędziowie Sądu Najwyższego o północy przeszła w stan spoczynku. 

Małgorzata Gersdorf prezesem SN do 2020

W zeszły czwartek Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego podjęło uchwałę, że Małgorzata Gersdorf pozostanie pierwszym prezesem SN do 30 kwietnia 2020 roku. Jednak w myśl nowej ustawy członkowie Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65 lat i nie wystąpili do prezydenta o zgodę na dalszą pracę, przechodzą w stan spoczynku. Zdaniem Komisji Europejskiej te przepisy o przymusowej emeryturze sędziów Sądu Najwyższego są niezgodne z unijnym prawem.

Małgorzata Gersdorf złożyła sprawozdanie w Sejmie. "Ustawy o SN spowodowały spowolnienie działalności orzeczniczej"

Komentarze (113)
Małgorzata Gersdorf będzie przychodziła do Sądu Najwyższego
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 27 razy 17

  Mam nadzieje, ze Małgorzata Gersdorf przychyli sie do opinii Cimoszewicza:

  „TO NIE CZAS URLOPÓW, ALE OBRONY BASTIONU PRAWORZĄDNOŚCI”

 • wolak007

  Oceniono 26 razy 14

  Zamach stanu a la PIS nie udał się?
  Co następne? Wojna domowa, stan wyjątkowy? Co zrobi totalitarny reżim?

 • pivit

  Oceniono 25 razy 13

  Bez kwitu od PAD nic się nie zmieni. A PAD tchórzy. Nawet do własnej ustawy się nie stosuje i boi się podpisać kwit na samego siebie (do TS).

 • bob_59

  Oceniono 23 razy 13

  To dobrze, że dotarło do niej, jak ważną rolę ma do odegrania.
  SN to w tej chwili ostatni bastion praworządności w Polsce...

 • budyn222

  Oceniono 16 razy 12

  Powerpoint, Maliniak i Baba z Brzeszcz, pamiętajcie. Młyny historii i sprawiedliwości mielą powoli. A wy jesteście jeszcze młodzi. Wiem, że doczekam się waszego upadku i hańby. To będą piękne dni.

 • damtek

  Oceniono 8 razy 8

  Pisowskie procesy kapturowe sie rozkręcają,obok W.Frasyniuka ponownie oskarżony zostaje J.Pinior-sądy przejęte czas na procesy czarownic...
  Polacy obudzcie sie bo przyjdą i po Was!
  Dziś każdy homo sapiens powinien byc pod sądami manifestując poparcie dla NIEZALEżNEGO sądownictwa!
  Dante Fasci

 • szaja25

  Oceniono 16 razy 8

  Czas żeby, wszyscy sędziowie stanęli po stronie Prawa i Przyzwoitości i odważniej wyrażali swoją dezaprobatę w stosunku do bolszewików. To bierność przyzwoitych ośmiela dyktatury.

 • Wojtek Wybrański

  Oceniono 4 razy 4

  Wszystkie zagraniczne stacje telewizyjne np. France 24 informują na najważniejszych miejscach o pro-demokratycznej postawie Sędzi Gersdorf. Tylko w taki sposób - przez presję z zagranicy możemy uratować ten kraj.

 • Janusz kumór

  Oceniono 4 razy 4

  Obserwując pojawiające się komentarze, stwierdzam, że Stanisław Lem miał rację mówiąc: "Odkąd wprowadzili Internet zrozumiałem ile na świecie jest idiotów". A niejaki Einstein: "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.". . U moich współrodaków za dużo fantazji, nienawiści , a za mało rozumu i chłodnego namysłu. Każdy się zna na wszystkim, a zwłaszcza na prawie.. Mało kto ma swoje zdanie, a reszta powtarza bełkot innych.Czy Państwo wiecie jaka jest różnica między orłem a baranem? Orły latają samotnie, a barany chodzą stadami. Proponuję używać głowy do myślenia, anie do czesania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX