Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim. Komentarze: "Nawet Orban był mniej atakowany"

Mateusz Morawiecki bierze udział w debacie w Parlamencie Europejskim. Premier usłyszał wiele gorzkich słów od przywódców frakcji w PE. - Przez 5 lat w PE nie widziałem takiej jazdy. Nawet Orban był mniej atakowany - skomentował sytuację Marek Migalski.

Mateusz Morawiecki jest obecny na debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki krytykowany w PE

Czytaj relację na żywo: Gorąca polityczna środa. Gersdorf nie rezygnuje z mandatu, Morawiecki w Parlamencie Europejskim

Przywódcy europejskich frakcji po wystąpieniu Mateusza Morawieckiego zwracali uwagę na problem z "systemem sprawiedliwości" w Polsce oraz procesu "odchodzenia od demokracji". Padło sporo wiele krytycznych uwag pod adresem polskiego rządu. Nie umknęło rodzimym publicystom.

"Ależ pięknie grillują Morawieckiego w Strasburgu. Aż mu mina rzednie. Mówią mu o konstytucji, praworządności, zasadach, demokracji itd. I nie ma tam żadnego Kuchcińskiego, który odebrałby im głos. Szkoda, że jest to typ nieprzemakalny i jak wróci, to pewnie powie, że był sukces" - skomentował debatę w Parlamencie Europejskim Przemtysław Szubartowicz.

"Nawet Orban był mniej atakowany" niż Mateusz Morawiecki

Marek Migalski, który do 2014 r. był deputowanym do PE przyznał, że fala krytyki pod adresem Morawieckiego jest wyjątkowa. "Przez 5 lat w PE nie widziałem takiej jazdy. Nawet Orban był mniej atakowany, bo EPP zawsze go trochę broniła. Samotność całkowita" - stwierdził.

Poseł PO Michał Stasiński stwierdził, że wystąpienie premiera Morawieckiego to jego "historyczna kompromitacja".

"Historyczna kompromitacja Premiera Morawieckiego. Wygłosił w PE następujące zdanie: „postawiliśmy tamę niemieckiemu barbarzyństwu i zapobiegliśmy ludobójstwu na kontynencie. Pauza. Jeszcze większemu ludobójstwu.” Czy on wie co mówi? Czy są jakieś granice niewiedzy i ignorancji?" - napisał Stasiński.

Mateusz Morawiecki "przemawia do wyborców PiS"

Ciekawym spostrzeżeniem nt. wystąpienia Mateusza Morawieckiego podzieliła się dziennikarka Eliza Michalik: "Morawiecki kłamie tak strasznie, że wniosek może być tylko jeden: on nie mówi do posłów PE, tylko do wyborców PiS w Polsce. Moim zdaniem PiS już podjął i realizuje decyzję o wyprowadzeniu Polski z UE"

"PMM uświadamia teraz w PE, że w SN orzekają wciąż sędziowie ze stanu wojennego. Zapomniał dodać, że od dzisiaj działającą w opozycji demokratycznej Gersdorf zastąpił sędzia orzekający w 1982 r. w sprawach karnych przeciw tejże opozycji, a akuszerem ustawy był ówczesny prokurator" - zauważył z kolei Mikołaj Wójcik z "Faktu".

Więcej o: