Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim. Komentarze: "Nawet Orban był mniej atakowany"

Mateusz Morawiecki bierze udział w debacie w Parlamencie Europejskim. Premier usłyszał wiele gorzkich słów od przywódców frakcji w PE. - Przez 5 lat w PE nie widziałem takiej jazdy. Nawet Orban był mniej atakowany - skomentował sytuację Marek Migalski.

Mateusz Morawiecki jest obecny na debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki krytykowany w PE

Czytaj relację na żywo: Gorąca polityczna środa. Gersdorf nie rezygnuje z mandatu, Morawiecki w Parlamencie Europejskim

Przywódcy europejskich frakcji po wystąpieniu Mateusza Morawieckiego zwracali uwagę na problem z "systemem sprawiedliwości" w Polsce oraz procesu "odchodzenia od demokracji". Padło sporo wiele krytycznych uwag pod adresem polskiego rządu. Nie umknęło rodzimym publicystom.

"Ależ pięknie grillują Morawieckiego w Strasburgu. Aż mu mina rzednie. Mówią mu o konstytucji, praworządności, zasadach, demokracji itd. I nie ma tam żadnego Kuchcińskiego, który odebrałby im głos. Szkoda, że jest to typ nieprzemakalny i jak wróci, to pewnie powie, że był sukces" - skomentował debatę w Parlamencie Europejskim Przemtysław Szubartowicz.

"Nawet Orban był mniej atakowany" niż Mateusz Morawiecki

Marek Migalski, który do 2014 r. był deputowanym do PE przyznał, że fala krytyki pod adresem Morawieckiego jest wyjątkowa. "Przez 5 lat w PE nie widziałem takiej jazdy. Nawet Orban był mniej atakowany, bo EPP zawsze go trochę broniła. Samotność całkowita" - stwierdził.

Poseł PO Michał Stasiński stwierdził, że wystąpienie premiera Morawieckiego to jego "historyczna kompromitacja".

"Historyczna kompromitacja Premiera Morawieckiego. Wygłosił w PE następujące zdanie: „postawiliśmy tamę niemieckiemu barbarzyństwu i zapobiegliśmy ludobójstwu na kontynencie. Pauza. Jeszcze większemu ludobójstwu.” Czy on wie co mówi? Czy są jakieś granice niewiedzy i ignorancji?" - napisał Stasiński.

Mateusz Morawiecki "przemawia do wyborców PiS"

Ciekawym spostrzeżeniem nt. wystąpienia Mateusza Morawieckiego podzieliła się dziennikarka Eliza Michalik: "Morawiecki kłamie tak strasznie, że wniosek może być tylko jeden: on nie mówi do posłów PE, tylko do wyborców PiS w Polsce. Moim zdaniem PiS już podjął i realizuje decyzję o wyprowadzeniu Polski z UE"

"PMM uświadamia teraz w PE, że w SN orzekają wciąż sędziowie ze stanu wojennego. Zapomniał dodać, że od dzisiaj działającą w opozycji demokratycznej Gersdorf zastąpił sędzia orzekający w 1982 r. w sprawach karnych przeciw tejże opozycji, a akuszerem ustawy był ówczesny prokurator" - zauważył z kolei Mikołaj Wójcik z "Faktu".

Więcej o:
Komentarze (400)
Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim. Komentarze: "Nawet Orban był mniej atakowany"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 111 razy 89

  Kłamstwo, kłamstwem poganiał. Sędziowie są komunistyczni? A Piotrowicz to, żesz kurna mać z księżyca w 2015 roku spadł ?
  Kompromitujesz się Mateusz.. Na szczęście tylko siebie kompromitujesz. Polska to nie PiS.

 • vontomke

  Oceniono 101 razy 77

  Eliza Michalik ma rację, Morawiecki przemawia do wyborców PiS i przygotowuje grunt pod wyprowadzenie Polski z UE.

 • chi-neng

  Oceniono 61 razy 51

  "Mówią mu o konstytucji, praworządności, zasadach, demokracji itd. I nie ma tam żadnego Kuchcińskiego, który odebrałby im głos. Szkoda, że jest to typ nieprzemakalny i jak wróci, to pewnie powie, że był sukces"
  -----
  Bardzo trafnie okreslone:).

 • czemrok

  Oceniono 58 razy 46

  Jak to garnitur nie świadczy o inteligencji człowieka,a głupawy uśmiech o prawdomówności.

 • freejazzy

  Oceniono 53 razy 43

  Premier Morawiecki właśnie stwierdził, że "przyjmowanie uchodźców to osłabianie krajów Afryki i Bliskiego Wschodu, bo wyjeżdżają z nich osoby utalentowane, ważne dla rozwoju tych państw."
  Co za niesamowita zmiana! Dotychczas uchodźcy byli przedstawiani jedynie jako młodzi mężczyźni, którzy przyjeżdżają do Europy aby żyć na socjalu i ściągać tutaj swoje liczne rodziny - że o roznoszeniu chorób nie wspomnę... Teraz nagle dowiadujemy się z ust samego premiera, że to osoby utalentowane i ważne, w których ich ojczyzny pokładają nadzieję na lepsze jutro! Panie premierze! Skąd taka zmiana podejścia?

 • kemor234

  Oceniono 63 razy 43

  Wspaniałe wypowiedzi. Mocne. Dosadne.
  Znowu będzie zwycięstwo. Tym razem chyba 27:0 ...

 • andree111111

  Oceniono 39 razy 37

  "Walczymy z postkomunizmem", kto ci uwierzy Matołuszku skoro przy twoim boku stoi niejaki Piotrowicz, Kryże, Czabański, Wolski i wielu innych komuchów. A na czele tej bandy stoi dr marksizmu Kaczyński, syn. tow. Rajmunda i pociotek stalinowskich sędziów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX