Służba Ochrony Państwa przeprasza za reklamę ze zdjęciem ofiar katastrofy smoleńskiej

Wizerunek kapitana Pawła Janeczka i ministra Aleksandra Szczygły znalazł się na ulotce promującej Służbę Ochrony Państwa. Formacja, która zastąpiła BOR, oraz szef MSWiA, przeprosili za "urażenie uczyć rodzin i bliskich".

"Służba Ochrony Państwa przeprasza za urażenie uczuć Rodzin i Bliskich osób, których wizerunek został wykorzystany na ulotkach promujących formację. Decyzją Komendanta SOP ulotka została natychmiast wycofana i nie będzie nigdzie rozpowszechniana" - napisano na oficjalnym profilu SOP na Twitterze.

Do przeprosin dołączył również Joachim Brudziński. Szefa MSWiA napisał, że "jako minister nadzorujący SOP również przyłączam się do tych przeprosin".

Ulotkę opublikowała na Instagramie Joanna Racewicz, dziennikarka i wdowa po kapitanie Pawle Janeczku. "Wstąp do elitarnej formacji. Zostań funkcjonariuszem Służby Ochrony Państwa" - zachęca broszura. Na środku umieszczono zdjęcie z Afganistanu, z 2009 roku.

Jak zauważa Racewicz, na fotografii znajduje się jej mąż kapitan Paweł Janeczek "Janosik". Janeczek był faktycznym szefem ochrony prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wcześniej ochraniał m.in. papieża Jana Pawła II, Leszka Millera, Marka Belkę czy Aleksandra Kwaśniewskiego. Zginął na służbie 10 kwietnia 2010 roku.

Na zdjęciu widać też Aleksandra Szczygłę, ministra obrony narodowej w 2007 roku, szefa Kancelarii Prezydenta RP w latach 2006-2007 i szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który również zginął w katastrofie smoleńskiej.

 

PiS zastapił BOR Służbą Ochrony Państwa. Teraz ma problem z odejściami funkcjonariuszy

Więcej o:
Komentarze (46)
SOP przeprasza za reklamę ze zdjęciem ofiar katastrofy smoleńskiej
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 26 razy 16

  Wstąp do elitarnej formacji SOP, będziesz mógł rozbijać służbowe limuzyny! Prawo jazdy niewymagane!

 • taroudant

  Oceniono 27 razy 15

  Kluczowe kryteria decydujące o przyjęciu do SOP : brak doświadczenia w prowadzeniu samochodu (najlepiej nie mieć prawa jazdy) oraz IQ nieprzekraczające przenigdy wartości chronionego pisowca, czyli coś tak 115.

 • extrafresh

  Oceniono 19 razy 11

  Słabo Ogarnięte Pisiorki

 • crowley_666

  Oceniono 9 razy 9

  A jojo już za adidasy przeprosił???

 • zalogujsie00

  Oceniono 10 razy 8

  Bru, Bre, (?) dziński czy jak tam, masz honor by podać się po takim skandalu do dymisji? Nie...? Pierwszego brak a i z resztą kiepsko, racja trza mieć wpierw kręgosłup i jaja...

 • def11

  Oceniono 15 razy 7

  Panie Brudziński jedynym honorowym wyjściem dymisja pana lub wiceministra Zielińskiego.
  Proszę doczytać choćby na Wikipedii lub w słowniku co to honor, bo brak wiedzy bije po oczach.

 • pferben

  Oceniono 11 razy 7

  Upiorne. Co miała na myśli pani Racewicz? Wstąp, a wkrótce będziesz miał szansę zginąć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX