Kosiniak-Kamysz do marszałka Kuchcińskiego: Będzie pan miał miejsce na śmietniku historii

Marek Kuchciński będzie nadal marszałkiem Sejmu. We wtorek wieczorem przepadł wniosek opozycji o jego odwołanie. Podczas debaty szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że Kuchciński trafi na śmietnik historii.

Wniosek opozycji w sprawie odwołania Marka Kuchcińskiego PiS od samego początku nazywał "absurdalnym" i jak można się było domyślać, Kuchciński stanowiska nie stracił. Wieczorem za jego odwołaniem z funkcji marszałka Sejmu głosowało 146 posłów opozycji, a przeciw było 233.

Kosiniak-Kamysz: To jest atrapa marszałka i atrapa Sejmu

Podczas wcześniejszej debaty o odwołanie Kuchcińskiego głos zabrał m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes PSL skrytykował dotychczasowe dokonania Marszałka Sejmu, któremu wytknął styl sprawowania władzy w Sejmie i nieudolność.

- To jest wniosek sprzeciwu wobec takiego postępowania, które ogranicza i uniemożliwia rozwiązywanie spraw w Polsce, w polskim domu - mówił Kosiniak-Kamysz.

Według niego, Marek Kuchciński jest "uosobieniem tego wszystkiego, co jego formacja polityczna dziś realizuje". - Dzisiaj nie ma marszałka Sejmu. To jest atrapa marszałka i atrapa Sejmu - dodał.

"Karanie posłów przychodzi panu patologiczną łatwością"

W ocenie szefa ludowców obecny Sejm to "miejsce zatwierdzania, potwierdzania decyzji prezesa", a wyłączanie mikrofonów i karanie posłów przychodzi Kuchcińskiemu z "patologiczną łatwością". - Ona wynika pewnie z pańskiego strachu. Im więcej kar, tym większe oczy ma pański strach - mówił Kosiniak-Kamysz.

Pan pierwszy powinien siebie ukarać, bo pan nie tylko narusza powagę tej Izby, ale pan tę Izbę ośmiesza, narusza pan powagę Polski. Unurzał pan wspólnie ze swoją grupą polityczną Sejm w rynsztoku obłudy i nienawiści

- powiedział szef PSL.

Jako marszałek powinien być pan wierny narodowi, a jest pan tylko wierny prezesowi. Będzie pan miał miejsce w historii, ale to będzie miejsce na śmietniku historii 

- podsumował swoje wystąpienie Władysław Kosiniak-Kamysz.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o: