Cimoszewicz do prezes SN Małgorzaty Gersdorf: To nie czas urlopów, ale obrony bastionu praworządności

Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf poinformowała, że dzisiaj przyjdzie do pracy, a następnie weźmie urlop. - To nie jest czas urlopów. To jest czas obrony ostatniego bastionu praworządnej Polski - powiedział w "Kropce nad i" Włodzimierz Cimoszewicz.

Zgodnie z nową ustawą dziś o północy sędziowie Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65 lat i nie wystąpili do Andrzeja Dudy o zgodę na dalszą pracę, przechodzą w stan spoczynku.

Małgorzata Gersdorf bierze urlop

Dotyczy to także Małgorzaty Gersdorf, I prezes Sądu Najwyższego. Gersdorf informowała we wtorek, że dzisiaj przyjdzie do pracy, a następnie weźmie urlop. Decyzję tę skomentował były premier Włodzimierz Cimoszewicz.

- Apelowałbym do niej w tej chwili, także przez naszą wieloletnią znajomość i mój szacunek dla niej jako dla prawnika, żeby nie szła teraz na żaden urlop, bo to nie jest czas urlopów - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz. - To jest czas obrony ostatniego bastionu praworządnej Polski - powiedział.

Zastępca prof. Małgorzaty Gersdorf

Cimoszewicz powiedział też, jak, jego zdaniem, powinien zachować się sędzia, którego wyznaczono do zastępowania prof. Gersdorf, czyli Józef Iwulski. - Jeżeli pani Gersdorf będzie mogła sprawować swoje obowiązki, tylko pan Duda, pan Mucha, pan Kaczyński, czy ktokolwiek inny stwierdzi, że ona już nie ma takich uprawnień, ten sędzia powinien się powstrzymać z próbą wykonywania tych obowiązków. Powinien wyraźnie to oświadczyć, że on nie jest tutaj do niszczenia Sądu Najwyższego, tylko do pomocy, jeżeli sędzia Gersdorf będzie tego potrzebowała.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (149)
Małgorzata Gersdorf idzie na urlop. Cimoszewicz: To nie czas urlopów
Zaloguj się
 • cezar_szylko

  Oceniono 13 razy 13

  NARÓD KTÓRY NIE POTRAFI W SPOKOJU I ZGODZIE BUDOWAC DOBROBYTU W SWOIM KRAJU,,,MUSI PRZESTAC ISTNIEC,,,I TO NAM NAJLEPIEJ WYCHODZIŁO. CO ZA KU...KI NAROD,,,FUJ

 • akiraxx

  Oceniono 13 razy 13

  To jest całkowicie niezrozumiałe. Ludzie tracą czas na protesty a Ta idzie na urlop. Być może urlop jest czymś poważnym uzasadniony, ale jeśli chodzi o zwykły urlop wypoczynkowy to po prostu pokazuje jaki w Polsce jest totalny rozkład - z jednej strony przestępcy wykonujący kolejne zamachy na konstytucję, a z drugiej nieudacznicy którzy niby zasady konstytucyjne rozumieją, ale w sumie to im wszystko jedno i na pewno nigdy nic nie wygrają.

 • justas32

  Oceniono 23 razy 13

  Kulawa Balbina muskuły napina. Dostanie w tyłek mocniej niż by chciała ...

 • mirmarko

  Oceniono 14 razy 12

  A gdzie podział się Zbychu "nasz wspaniale oświecony" minister sprawiedliwości? Wiadomo, pisministry, gdy nawywijają tak, że ludzie na ulice wychodzą, po prostu znikają. Nadejdzie jednak czas rozliczenia tych "prawych i sprawiedliwych" TCHURZY. Nie ukryjecie się.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 21 razy 11

  picbolszewia sypnęła srebrnikami w wypłynęło szambo na forach!

 • justas32

  Oceniono 17 razy 9

  Za przykładem ochotnika, pogonimy pisowczyka, bagnet na broń - pisowczyka goń ...

 • Kris P

  Oceniono 25 razy 9

  Tak, pani Gersdorf - do walki, a nie na urlop.

  Tak BTW ona ma problem z sensownymi wypowiedziami (odpowiednimi aby nie dawać argumentów chamom z PiS). Trochę więcej dyplomacji....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX