Kornel Morawiecki krytycznie o polityce wobec Rosji. "Żałuje, że syn nie pogratulował Putinowi"

Kornel Morawiecki, polski polityk, działacz opozycyjny w czasach PRL i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego w wywiadzie dla rosyjskiego portalu RIA Novosti skrytykował polski rząd za brak działań mających poprawić stosunki z Federacją Rosyjską.

Kornel Morawiecki krytycznie o polskim rządzie. Żałuje, że syn nie pogratulował Putinowi reelekcji

- Przykro mi, że polski rząd i polskie media, czyli polskie elity, w dużym stopniu nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom - powiedział Kornel Morawiecki w wywiadzie dla RIA Novosti. Zdaniem posła koła Wolni i Solidarni i ojca premiera Morawieckiego poprawa stosunków polsko-rosyjskich leży w interesie obu państw, ale także w interesie Europy, a nawet całego świata. Morawiecki powiedział, że żałuje, że ani prezydent ani premier Mateusz Morawiecki nie pogratulowali Władimirowi Putinowi reelekcji, jego syn zapomniał wspomnieć o Rosji w swoim expose przed objęciem urzędu, a prezydent Andrzej Duda nie stara się o to, żeby zorganizować spotkanie z głową państwa Federacji Rosyjskiej.

Kornel Morawiecki szczerze o pozycji syna. "Nie jest to polityczny lider" >>>

Kornel Morawiecki krytykuje polski rząd. Jego zdaniem stosunki polsko-rosyjskie wymagają poprawyKornel Morawiecki krytykuje polski rząd. Jego zdaniem stosunki polsko-rosyjskie wymagają poprawy Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Morawiecki o ograniczeniu nauki języka na Ukrainie: "połowa ludzi tam mówi po rosyjsku"

W rozmowie z dziennikarzem RIA Novosti Kornel Morawiecki wyraził szacunek "dla bohaterstwa Rosjan w II wojnie światowej, bo prawda jest taka, że co prawda Rosja nas po wojnie okupowała, ale Niemcy chcieli nas po prostu zniszczyć". Poseł Morawiecki odniósł się także krytycznie wobec rządu Ukrainy i decyzji o ograniczeniu nauki języka rosyjskiego za wschodnią granicą Polski, argumentując to faktem, że na Ukrainie język rosyjski jest dla połowy ludności językiem, którym posługuje się na co dzień. Morawiecki nie szczędził także słów krytyki w kwestii upamiętniania UPA przez rząd w Kijowie, przypominając słowa Jarosława Kaczyńskiego: "z Banderą Ukraina do Europy nie wejdzie".

Kornel Morawiecki w rozmowie z RIA Novosti odniósł się krytycznie ws. decyzji rządu Ukrainy o ograniczeniu nauki języka rosyjskiegoKornel Morawiecki w rozmowie z RIA Novosti odniósł się krytycznie ws. decyzji rządu Ukrainy o ograniczeniu nauki języka rosyjskiego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Więcej o:
Komentarze (105)
Kornel Morawiecki krytycznie o polityce wobec Rosji. "Żałuje, że syn nie pogratulował Putinowi"
Zaloguj się
 • 8gawiedz8

  Oceniono 25 razy 17

  Kornel jest tym, czym w Rosji Żyrynowski: mówi to, czego władzy nie bardzo wypada powiedzieć, a bardzo by chciała przetestować, co na to suweren rzeknie lub jaki w ogóle odzew będzie.

 • szaja25

  Oceniono 38 razy 16

  Kornel, zabierz swojego synka gdzieś na intratną posadkę, swoim zwyczajem i wszyscy będziemy mieli spokój. Mniej wstydu międzynarodowego o krajowym nie wspomnę. Masz rację , kierunek jest dobry Putin da wam paszporty i z tym francuskim wieprzem będziecie delektować się winem.

 • czechy11

  Oceniono 40 razy 14

  Już wiecie kim są Morawiecki.

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 12

  Udziela wywiadów w rosyjskich mediach i donosi..No bo jak to można nazwać inaczej.

 • kapus0001

  Oceniono 27 razy 11

  K. Morawiecki to wyjatkowo niefrasobliwy człowiek. Nie wie,że głosowanie na dwie ręce w Sejmie to przestępstwo. Nie widzi nic zdrożnego w lobbowaniu na rzecz przestępoców z Getbacku. A teraz nagle bardzo pokochał Putina

 • czechy11

  Oceniono 45 razy 11

  Już jawnie szpiony Putina zaczynaja się odkrywać w miarę likwidacji państw polskiego.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 22 razy 10

  Antypolski pisowski rząd i antypolskie pisowskie media to NIE ELITA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX