Sejm wydał tajemniczy i bardzo drogi album. Najpewniej ze zdjęciami marszałka Marka Kuchcińskiego

Marek Kuchciński złożył wizytę na Litwie. W czasie tej wizyty dyplomaci dostali album. Nie do końca wiadomo, co w nim jest. Wiadomo jednak, że był drogi. Sprawę opisała "Rzeczpospolita".

Prawdopodobnie najdroższą książkę w Polsce wydał ostatnio polski Sejm - wynika z informacji zebranych przez "Rzeczpospolitą". Wydanie jednego egzemplarza albumu kosztowało 750 zł. Jak ustalili dziennikarze gazety, projekt kosztował 4 tys. zł, a druk łącznie 5 tys. zł. Album wydano w 12 egzemplarzach. Na cenę wydania wpłynął mały nakład.

Co dokładnie zawiera? Tytuł albumu - "Wizyta na Litwie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marszałka Marka Kuchcińskiego z okazji 630. rocznicy chrztu Litwy: 26 września 2017" - sugeruje, że w książce są zdjęcia z tej wizyty. Jednak, jak ustaliła "Rzeczpospolita", album rozdawano dyplomatom już na wyjeździe, więc prawdopodobnie nie zawiera relacji z tego wydarzenia. "Prawdopodobnie", bo okazuje się, że zobaczyć album jest bardzo trudno. Dwa egzemplarze z biblioteki sejmowej ktoś wypożyczył, zanim dziennikarze dotarli na miejsce. 

Z opisu rozmówców "Rz" wynika, że album zwiera zdjęcia marszałka i cytaty z jego wypowiedzi. 

Album wzbudził kontrowersje wśród polityków opozycji. Poseł PiS Włodzimierz Bernacki tłumaczył wtedy, że polskich polityków powinno być stać na upominki lepsze niż notes czy kubek.

Mundial 2018. Bartosz Kownacki przyjął nasze wyzwanie i stoczył ciężki bój na boisku. Jak mu poszło? [KRÓTKA PIŁKA]

Więcej o: