Specjalny apel polskich biskupów do polityków. "O ochronę życia wszystkich poczętych dzieci"

Biskupi apelują do parlamentarzystów o ochronę życia wszystkich poczętych dzieci. Specjalny komunikat w tej sprawie opublikował dziś ksiądz doktor Paweł Rytel- Andrianik, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski.

- Biskupi przypominają posłom i senatorom o potrzebie dotrzymania obietnic w tak podstawowej kwestii, jaką jest ochrona prawa do życia - mówi ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu przypomina, że biskupi popierają projekt "Zatrzymaj aborcję", który przewiduje tzw. ochronę "dzieci nienarodzonych" bez względu na ich stan zdrowia.

Aborcja - projekt wraca do posłów

Obywatelski projekt "Zatrzymaj Aborcje" wraca do Sejmu. Jutro ma się nim zająć komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada manifestacje przed Sejmem.

Projekt "Zatrzymaj aborcję" zakłada usuniecie z obowiązującej ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży prawa do aborcji eugenicznej. Pozostawione ma być prawo do aborcji, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: