Najnowszy sondaż. PiS poprawia notowania, Platforma trochę traci, do łask wróciła Nowoczesna

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Estymator dla portalu Dorzeczy.pl.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 42,3 proc. badanych. To więcej o 1,6 punktu procentowego więcej w porównaniu z poprzednim sondażem pracowni.  Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska. Na partię Grzegorza Schetyny zamierza głosować 25,2 proc. Polaków. To z kolei spadek o 2,7 pkt. proc w porównaniu z poprzednim sondażem. Trzeci jest Kukiz'15. Poparcie dla ruchu Pawła Kukiza wzrosło o 0,6 pkt. proc i wynosi 8,9 proc.

Poza podium, ale w wynikiem przekraczającym próg wyborczy są kolejno: SLD 7,5 procent, PSL - 5,5 procent. W Sejmie znalazłaby się także z powrotem Nowoczesna, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 5,2 procent pytanych.  

Badanie przeprowadzono w dniach 27-28 czerwca 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1005 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Więcej o: