Jan Olszewski nie ma złudzeń: Bez Jarosława Kaczyńskiego PiS się rozpadnie

- Mam nadzieję, że Kaczyński będzie jeszcze długo rządził partią. I na polityczną emeryturę się nie wybierze. Bez niego formacja może ulec rozpadowi - przewiduje były premier Jan Olszewski.

Jan Olszewski pytany o przyszłość partii rządzącej nie ma dla niej najlepszych wiadomości.  - Mam nadzieję, że Kaczyński będzie jeszcze długo rządził partią. I na polityczną emeryturę się nie wybierze. Bez niego formacja może ulec rozpadowi – mówi "Super Expressowi" były premier

Olszewski nawiązał do czasów swojej współpracy z dzisiejszym liderem PiS. Przypomniał kiedy w połowie lat 90 zgodził się na start Kaczyńskiego do Sejmu z listy Ruchu Odbudowy Polski (Kaczyński był wtedy szefem Porozumienia Centrum i jednym z sześciu z listy ROP, którzy dostali się do Sejmu). - Uważałem wtedy, że Kaczyński jest przyszłością polityczną w Polsce i wielką, ważną indywidualnością polityczną. Stwarzał nadzieję do odegrania wielkiej roli w przyszłości Polski. I taką rolę odgrywa do dziś – mówi Jan Olszewski.

Według niego Jarosław Kaczyński powoli szuka swojego następcy. - Sądzę, że osobą, którą widzi w tej roli może być Mateusz Morawiecki. Premier nie jest pozbawiony zalet, choć nie ma swojego obozu politycznego. Zobaczymy jak będzie – stwierdza Olszewski.

Więcej o: